آخرین وضعیت تامین آب در بزرگترین انارستان متمرکز کشور

0 49ایسنا/لرستان معاون برنامه‌ریزی آب منطقه‌ای لرستان گفت: دستگاه قضایی با افرادی که در “سیاب” آب فروشی می‌کنند برخورد می‌کند.

بهروز ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص ساماندهی انارستان سیاب کوهدشت، اظهار کرد: در انارستان سیاب به هیچ زمینی مجوز تامین آب نمی‌دهیم مگر باغاتی که حداقل چندین سال از عمر آنها گذشته باشد.

وی ادامه داد: عده‌ای به غلط از نبود کاداستر سوءاستفاده کرده و برای یک سری اراضی که سند آنها مشاع بوده، مجوز گرفتند و این باغات را اجاره می‌دهند و پول‌های هنگفتی را از مردم می‌گیرند.

معاون برنامه‌ریزی آب منطقه‌ای لرستان گفت: این باغات چندین ساله را مورد ساماندهی قرار دادیم و به هر چهار پنج هکتار یک مجوز برداشت آب داده می‌شود تا دیگر حق برداشت آب اجاره داده نشود بلکه این افراد به صورت قانونی آب مصرف کنند و با این اوصاف جلوی سوءاستفاده یک عده از افراد گرفته شده و از این کار ناراحت هستند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه ۴۷ باغستان قدیمی در سرچشمه سیاب قرار دارند، افزود: وقتی ۶۰۰ لیتر آب در رودخانه داریم کل آب را مصرف می‌کنند و به قدری مصرف آنها بالاتر از حد مجاز بوده که آنهایی که در پایین‌دست  قرار دارد چاه زدند و آب را با ۱۰ لیتر در ثانیه برداشت می‌کنند و اینقدر مصارفشان غیرمجاز است که مردم را اذیت می‌کنند.

وی گفت: با همکاری اداره برق داریم میزان آب مصرفی اراضی بالادست را مشخص کنیم تا که اندازه‌ای که نیاز دارند مصرف کنند و چنانچه بیش از حد مجاز مصرف کنند جرائم سنگینی برای سوءاستفاده‌کنندگان در نظر گرفته شود.

معاون برنامه‌ریزی آب منطقه‌ای لرستان بیان کرد: اگر یک مجوز بیاورند که آب منطقه‌ای لرستان به یک هکتار زمین غیر باغات دائمی موجود مجوز داده است، همه ادعاهای دیگر معترضین را خواهیم پذیرفت.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.