آشنایی با خودروهای برقی – کیان باتری، خرید اینترنتی باتری ماشین

اگه از افراد مختلف سوال کنین که خودروی برقی از کی وارد صنعت شده هیچکس نمیتونه بیشتر از ۶۰-۵۰ سال عقب بره در حالی که ۱۴۰ سال پیش این اتفاق افتاده. این کراساوور برقی در حدود ۷۵ درصد با مدل ۳ مشابه است و این تشابهات بیشتر مرتبط با بخشهای داخلی و قوای محرکه است. نخستین خودروی برقی جنرال موتورز با قدرت 200 اسب بخاری و گشتاور 266 پوند فوت به بازار عرضه خواهد شد. پیش بینی میشود با دقت به فعالیت شدید جنرال موتورز در این حوزه, تا سال 2020 خیابان هاي کشور آمریکا پر از خودروهای برقی باشد. طبق گزارشی از خبرگزاری دویچه وله آلمان، تا کنون چند خودروی برقی تحقیقاتی در ایران ساخته شدهاند. تا سال ۲۰۱۸، ۴ میلیون خودروی برقی در سراسر جهان فروخته شد. توان باتری با ظرفیت باری که ماشین برقی کودک می تواند حمل کند، رابطه مستقیم دارد. بنابراین اگر تصمیم بگیریم که به سمت انرژی های تجدیدپذیر برای تولید برق برویم و دفع ایمن باتری ها را انجام دهیم، نتیجه می گیریم که خودرو های الکتریکی مطمئن بسیار سبزتر از خودرو های معمولی ICE هستند..

البته فراوانی استفاده از این دستگاه در فضای سرپوشیده میباشد.این محصول با نورپردازی ها و حرکت های زیاد نگاه هر بیننده ای را به خود جلب می نماید. سرعت هر خودرو بطور میانگین ۸-۱۲ کیلومتر بر ساعت است و ابعاد تقریبی هر ماشین ۲۰۰×۹۰ سانتی متر است که ظرفیتی معادل دونفر را در اختیار کاربر قرار می دهد. ماشین های کوبنده مناسب کودکان تا بزرگسالان است و به دلیل ایمنی و امنیت و هیجانی که به فرد انتقال میدهد جزء محبوب ترین وسایل شهربازی است. معمولاً اتومبیل های هیبریدی برای افزایش کارایی یک ماشین به وسیله یک موتور برای کارکردن خودرو در سرعت های پایین به کار می روند. برخی از افراد معمولاً از اصطلاح خودروی هیبریدی و خودروی الکتریکی به جای هم استفاده می كنند اما این چنین نیست. ماشین شارژی خوب باید همزمان که نیاز کودک در بازی کردن را برآورده می کند، متناسب با بودجه مالی خانواده بوده و در عین حال عمر مناسبی داشته باشد.

عمر باتری: باتری ماشین شارژی کودکان باید از کیفیت بسیار خوبی برخوردار باشد و سریع شارژ شود تا کودک مدت زمان زیادی را در انتظار رانندگی دوباره سپری نکند. تا به حال کمپانی فولکس واگن در حجم گسترده خودروهای برقی خود را روانه بازار کشور آمریکا نکرده هست اما با عرضه مدلهای اخیر e-Golf این معادله تغییر خواهد کرد. تسلا در واقع شروع کننده حرکت جدی برای تولید خودروهای تمام برقی با توانایی طی مسافت 200 مایل بود و توانست با مدلهای مفهومی که سال ها قبل عرضه کرد, نگاه ها را به این بخش از بازار جلب کند. اگر SUV ها و کراس اوورها در حال آماده خوشگل ترین خودروهای جهان میباشند پس چرا خودروهای برقی عمدتاً به صورت سدان ساخته میشوند؟ بر اساس مطالعهی RAC، کسانی که به اتوموبیل برقی رو میآورند، هزینهی سالانهی نگهداری خود را تا ۳۰۰ یورو کمتر خواهند کرد. شرکت خودروسازی رنو این محصول را در سال ۲۰۱۳ میلادی به بازار عرضه کرد، محصولی که با ۲.۳ متر طول و ۱.۲ متر عرض قابلیت حمل دو سرنشین را دارد. نسخه دیگر به سیستم انتقال قدرت تمام چرخ متحرک مجهز است و از دو موتور الکتریکی بهره میبرد.

آموزش رابطه علت و معلول: والدین به کمک این ماشینها میتوانند اطلاعات زیادی را در مورد فیزیک یا رابطه علت و معلولی به کودکانشان آموزش دهند. همچنین والدین عزیز نیز به کمک ریموت میتوانند حرکت کودکانشان را نظارت و کنترل کنند. علاوه بر آموزش رانندگی، این خودرو ها کودک را مجبور می کنند که قبل از هر بار استفاده، وضعیت ماشین شارژی را چک کرده و در صورت وجود مشکل، به رفع آن بپردازند. با قابلیت طی ۲۰۰ کیلومتر مسافت با سه ساعت شارژ و سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت می باشد. بر طبق اعلام مسئولین ارشد فولکس واگن, مدل e-Golf که در سال 2018 به بازار عرضه میشود قادر هست تا مسافت 186 مایل را طی کند. گفته میشود که سایبر تراک در قویترین نسخه میتواند در کمتر از ۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و امکان حمل ۱.۵ تن بار و کشیدن محموله۶.۵ تنی به واسطه آن میسر است. گرچه هنوز جزئیات زیادی از خودروی برقی اخیر نیسان به بیرون درز نکرده و همانند هاي پیش تولید آن نیز در اختیار نیست اما با دقت به اخبار موثق به نظر میرسد نیسان خودرویی ساخته هست قادر به طی مسافت 200 مایل با یکبار شارژ باتری هست.

دیدگاهتان را بنویسید