آغاز به‌کار مدرسه تابستانی بین‌المللی 2023 دانشگاه علوم پزشکی تهران

0 32مدرسه تابستانی بین‌المللی 2023 دانشگاه علوم پزشکی تهران (TUMS Summer School Series 2023) به میزبانی دانشکده پزشکی و با شرکت دانشجویان خارجی از کشورهای ترکیه، عراق و پاکستان آغاز شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر آرمان زرگران، مدیر توسعه امور بین‌الملل دانشگاه با بیان این مطلب گفت: این مدرسه تابستانی با هدف استفاده از توانمندی دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی، معرفی دانشگاه و پتانسیل‌های آن به دانشجویان بین‌المللی در قالب سفری کوتاه‌مدت، معرفی ظرفیت‌های دانشکده‌ها به صورت حضوری با رویکرد بازاریابی و ایجاد شبکه‌های دانشجویی در دانشگاه‌های مختلف جهان از یکشنبه 15 مرداد آغاز و تا چهارشنبه 8 شهریور 1402 ادامه خواهد داشت.

وی افزود: دانشکده‌های پزشکی، داروسازی، پیراپزشکی، طب ایرانی و فناوری‌های نوین پزشکی و تعدادی از مراکز تحقیقاتی دانشگاه در این رویداد که برای دومین بار به صورت متمرکز برگزار می‌شود، مشارکت دارند.  

مدیر توسعه امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه در بخش نخست دوره به میزبانی دانشکده پزشکی، پنج دانشجوی بین‌المللی از کشورهای ترکیه، عراق و پاکستان به مدت دو هفته در مرکز طبی کودکان (گروه کودکان)، بیمارستان فارابی (گروه چشم)، بیمارستان شریعتی (گروه داخلی)، بیمارستان سینا (گروه جراحی مغز و اعصاب) و بیمارستان امام خمینی (ره) (گروه رادیولوژی) آموزش خواهند دید، اظهار داشت: کالج بین‌الملل دانشگاه در پایان هفته اول برنامه ایران‌شناسی را برای شرکت‌کنندگان مدرسه تابستانی برگزار خواهد کرد ضمن اینکه برپایی برنامه‌های فرهنگی و بازدید از جاذبه‌های فرهنگی تاریخی شهر تهران نیز در دستور کار قرار دارد.

کتر زرگران تصریح کرد: همچنین بازدید از مرکز تحقیقات پوست و سلول‌های بنیادی، آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه و دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی نیز در مدت حضور دانشجویان برنامه‌ریزی ‌شده است.

وی ادامه داد: مدرسه تابستانی بین‌المللی 2023 دانشگاه علوم پزشکی تهران شامل برنامه‌های یک یا دو هفته‌ای است که دانشجویان بین‌المللی براساس علاقه‌مندی و رشته تحصیلی خود یکی از آن‌ها را انتخاب کرده‌اند.

مدیر توسعه امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، از ادامه اجرای مدرسه تابستانی در دانشکده‌های پیراپزشکی، داروسازی و طب ایرانی خبر داد و افزود: نکته حائز اهمیت در خصوص برگزاری مدرسه تابستانی امسال، استفاده از ظرفیت مراکز تحقیقاتی و مراکز رشد و شتابدهی داخل دانشگاه به منظور افزایش جنبه‌های نوآورانه مدارس به همراه ایجاد فضای تحقیقاتی در کنار آموزش و آشنایی با پروژه‌های ماژور و عملیاتی برای نخستین بار است.

دکتر زرگران با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته پیش از برگزاری این رویداد، خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی با دانشکده‌های مختلف، برنامه مدرسه تابستانی به شکل کتابچه تدوین شد. همچنین اقدامات دیگری چون اطلاع‌رسانی پوستر برنامه در وب‌سایت‌های مرتبط، نصب پوستر در فضای دانشکده‌های هدف، ارتباط با انجمن‌های فعال (به خصوص پزشکی و داروسازی) به منظور اطلاع‌رسانی و تولید محتوا با هدف آشنایی مخاطبان شبکه‌های اجتماعی با جزییات برنامه نیز صورت گرفت.
 

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.