آغاز نام‌نویسی یازدهمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی

0 47نام‌نویسی در یازدهمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا – سامفای دانشگاهی) سال ۱۴۰۲ از امروز آغاز شد.

به گزارش ایسنا، نام نویسی برای یازدهمین دوره در آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) از امروز ‌سه-شنبه ۱۰ مرداد  آغاز می شود و در روز  شنبه به تاریخ ۲۱ این ماه پایان می‌پذیرد. لازم به تاکید است که نام‌نویسی منحصراً به‌صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org انجام خواهد شد.

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده با توجه به اینکه پرداخت هزینه نام‌نویسی به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود، متقاضیان لازم است با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی مذکور و پرداخت مبلغ دو میلیون و دویست و نود هزار تومان به‌عنوان وجه نام‌نویسی، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) اقدام نمایند. 

متقاضیان شرکت در حوزه‌های امتحانی خارج از کشور، باید کارت اعتباری مربوط به نام‌نویسی را از طریق مرکز آموزش زبان فارسی حوزه‌های امتحانی خارج از کشور، تهیه نمایند.

آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا – سامفای دانشگاهی) منحصرا در سطح دانشگاهی (آکادمیک) و شامل بخش‌های شنیداری، خوانداری، نوشتاری و گفتاری بوده که مهارت متقاضیان در این بخش‌ها سنجیده خواهد شد.

آزمون مذکور در روز جمعه ۱۰ شهریور ماه سال ۱۴۰۲ شمسی برابر با اول سپتامبر سال ۲۰۲۳ میلادی و ۱۵ صفر سال ۱۴۴۵ قمری هم زمان با حوزه‌های داخل کشور در حوزه‌های  امتحانی خارج کشور در کشورهای عراق، لبنان، سوریه، ترکیه، هند، گرجستان، بنگلادش و بوسنی برگزار خواهد شد. این آزمون در حوزه های داخل کشور به صورت الکترونیکی و در حوزه های خارج از کشور به روش قبلی (مبتنی بر کاغذ) برگزار خواهد شد.

تعیین شهر (برای متقاضیان داخل کشور) و یا کشور (برای متقاضیان خارج از کشور) برای برگزاری آزمون منوط به حدنصاب رسیدن تعداد متقاضیان در زمان نام نویسی خواهد بود.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.