آقاتهرانی: مجلس پای کار لایحه عفاف و حجاب ایستاد

0 21نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای بررسی لایحه عفاف و حجاب دو کمیته قضائی و فرهنگی در کمیسیون قضایی مجلس تشکیل شد و حدود ۱۵۰۰ پیشنهاد دریافت کردیم.

به گزارش ایسنا، مرتضی آقاتهرانی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد:  بعد از اغتشاشات سال گذشته بود که لایحه عفاف و حجاب مورد حملات بیگانگان قرار گرفت، اما الحمدالله مردم این مرز و بوم عفیف و پاکدامن و دلواپس آینده فرزندان خود هستند. در ادامه این لایحه از دولت به مجلس ارسال و برای بررسی آن در مجلس وقت زیادی گداشته شد.

وی در ادامه اظهار کرد: مجلس با همتی که داشت پای کار ایستاد و لایحه مذکور به صورت اصل ۸۵ مورد بررسی قرار گرفت که جا دارد از نمایندگان مردم در این رابطه تشکر کنم. دو کمیته قضائی و فرهنگی در کمیسیون قضائی تشکیل شد و حدود ۱۵۰۰ پیشنهاد نمایندگان دریافت و از خارج از مجلس نیز نخبگان، حقوقدانان و فقهای شورای نگهبان پیشنهادات خود را ارائه کردند که اگر به صورت رسمی بارگذاری شود پس از بازگشت نمایندگان از حوزه انتخابیه مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز  امیدواری برای ارسال سریع تر این لایحه به شورای نگهبان، بیان کرد: لایحه عفاف و حجاب ۷۲ ماده دارد که بخش ابتدایی آن در خصوص مباحث فرهنگی است که از ۷۲ ماده در شورای عالی فرهنگی به ۴۰ ماده رسید و مسائل روز نیز به آن اضافه شد. ۳۲ ماده دیگر مربوط به مسائل جرم انگاری است، لایحه عفاف و حجاب پس از قانون حمایت از خانواده، صیانت از فضای مجازی، سومین موضوعی است که به صورت اصل ۸۵ در مجلس مورد بررسی قرار گرفته است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.