ابراز امیدواری امیرعبداللهیان برای عضویت سریع ایران در بریکس با حمایت آفریقای جنوبی

0 32وزیر امور خارجه ایران در سفر به آفریقای جنوبی در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه این کشور ضمن ابراز امیدواری نسبت به «حمایت قوی» آفریقای جنوبی از عضویت ایران در ائتلاف بریکس، از سفر رییس‌جمهور ایران به این کشور آفریقایی در روزهای آتی خبر داد.

به گزارش ایسنا، شبکه بلومبرگ نوشت: حسین امیرعبداللهیان،‌ وزیر امور خارجه ایران در نشست خبری مشترک با نالدی پاندور، وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی گفت: ما امیدواریم با حمایتی قوی که از آفریقای جنوبی انتظار داریم، از فرصت عضویت سریع (در بریکس) بهره‌مند شویم.

امیرعبداللهیان همچنین در این نشست گفت: نگاه ما به عضویت در بریکس نگاه به تقویت چندجانبه‌گرایی است. ترکیه، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و اندونزی و دیگر کشورهایی که علاقه‌مندی خود را به همراه جمهوری اسلامی ایران  به عضویت در ائتلاف بریکس اعلام کرده‌اند، همه دوستان جمهوری اسلامی ایران هستند. ما از عضویت کشورهای مختلف با هدف نیرومندسازی هرچه بیشتر بریکس استقبال می‌کنیم.

او درباره حضور ایران در اجلاس سران بریکس بیان کرد: جناب آقای دکتر رئیسی، رئیس جمهور کشورم، در پاسخ به دعوت رئییس‌جمهور محترم آفریقای جنوبی، در روزهای آینده به آفریقای جنوبی سفر خواهند کرد و مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص بریکس را در این اجلاس به روشنی بیان خواهند کرد.

ادامه دارد

Leave A Reply

Your email address will not be published.