اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی در اولویت وزارت علوم

0 30ایسنا/همدان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اتمام پروژه‌های نیمه تمام ورزشی در اولویت کارهای وزارتخانه بوده و در این رابطه در تلاش هستیم سرانه ورزشی در دانشگاه‌ها افزایش پیدا کند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدعلی زلفی‌گل  در آیین افتتاحیه چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه بوعلی‌سینا، اظهار کرد: ورزش به عنوان یکی از مؤلفه های سلامت جسم و روان و نیز پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ایجاد روحیه نشاط در جامعه و قشر جوان یکی از مهمترین ظرفیت هایی است که توسط وزارت علوم جدی گرفته شده است. 

وی برگزاری چنین المپیادها و رقابت های ورزشی را موجب نهادینه شدن ورزش در بین دانشجویان دانست و خاطرنشان کرد: تقویت و توسعه امکانات فرهنگی و ورزشی از نقش مؤثری در تربیت دانشجویان داناتر، با اخلاق تر و متدین تر برخودار بوده و به طور قطع این دانشجویان پس از دانش آموختگی تجربیات خود را برای تربیت نسلی داناتر به کار خواهند بست چراکه دانشگاهیانی موفق‌اند که نسلی داناتر از خود تحویل جامعه دهند.

زلفی‌گل با بیان اینکه دانشگاه بوعلی‌سینا مسیر رشد خود را به خوبی در پی گرفته است، افزود: امکانات موجود امروز به آسانی به دست نیامده، باید به دنبال رفع نارسایی ها بوده و قدردان گذشتگان باشیم.

برگزاری دومین جشنواره جایزه شهید سردار سلیمانی بهمن ماه امسال 

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم در این مراسم از برگزاری دومین جشنواره جایزه شهید سردار سلیمانی در بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: در سال گذشته نخستین جایزه شهید سردار سلیمانی برگزار شد که و دومین جشنواره نیز امسال در بهمن ماه و در زادگاه سردار دل‌ها در شهر کرمان به میزبانی دانشگاه شهید باهنر برگزار می‌شود.

سیدفردین تقی‌زاده با بیان اینکه افزایش برنامه‌های متنوع فرهنگی و ورزشی برای تمامی دانشجویان به ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر از رویکردهای سازمان امور دانشجویان در دولت سیزدهم بوده است، تصریح کرد: نخستین جشنواره قرآنی و فرهنگی دانشجویان شاهد به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان، برگزاری نخستین دوره ضیافت ایثارگر در سال ۱۴۰۱ و دومین دوره ضیافت ایثارگر با فاصله‌ زمانی ۱۵ روز قبل در دانشگاه فردوسی مشهد از جمله برنامه های فرهنگی برگزار شده بوده ضمن اینکه برای سال آینده نخستین جشنواره مهارت افزایی شاهد و ایثارگر نیز با هدف هر دانش آموخته شاهد و ایثارگر، متخصص در یک مهارت برگزار خواهد شد.

وی افزود: با حمایت مالی اداره شاهد، دانشجویان مستعد علمی و دانشجویان شاهد و ایثارگر که مطابق طرح حائز شرایط باشند تا پایان دوره تحصیلی بورس تحصیلی به آنها داده شده و حمایت مالی خواهند شد.

پیشرفت‌های جمهوری اسلامی قابل انکار نیست

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز تصریح کرد: تاریخ سرزمین ما همواره در رشد بوده و در طول ۴۴ سال از پیروزی انقلاب، پیشرفت علمی ما قابل انکار نیست و وظیفه داریم با جهاد تببین این پیشرفت‌ها را بازگو کنیم.

علی خطیبی با بیان اینکه ورزشکاران با زبان ورزش پیام عزم و اراده، ایستادگی و ایمان را به دنیا انتقال می‌دهند، ادامه داد: امروز که در عرصه منازعات سیاسی قدرت حریف را می‌سنجیم متوجه می‌شویم که دشمن جمهوری اسلامی دچار زوال، پیری و فرسودگی شده است، 

وی گفت: ورزشکاران باید این مناسبات را بهتر درک کنند که اگر در عرصه‌ای به عنوان نماینده جمهوری اسلامی حاضرند همواره به خاطر داشته باشند جایگاه امروز را شهدا به آنها تقدیم کرده‌اند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دانشگاه بوعلی سینا از تاریخ دهم تا ۱۷ مردادماه میزبان چهارمین دوره المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در بخش دختران است.

چهارمین دوره المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور با شعار «رفاقت در میدان، رقابت در ایثار» از دهم تا ۲۶ مردادماه ۱۴۰۲ در ۹ رشته ورزشی در دانشگاه بوعلی سینا در حال برگزاری است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.