اجرای دوباره «دشمن خدا» و معرفی بازیگران «بیژن و منیژه»

0 4


اجرای دوباره نمایش «دشمن خدا» و معرفی اولین گروه از بازیگران نمایش«بیژن و منیژه» از تاره‌ترین رویدادهای نمایشی است.

به گزارش ایسنا، نمایش «دُشمنِ خدا» به کارگردانی مجید ‌عراقی از ۲۶ فروردین در تئاتر هامون روی صحنه می‌رود.

بر اساس اعلام روابط عمومی این اثر نمایشی، نمایش «دُشمنِ خدا» به نویسندگی عمادالدین رجبلو و کارگردانی مجید ‌عراقی در دور سوم اجرا، از ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۳۰ در تئاتر هامون روی صحنه خواهد رفت.

این اثر نمایشی در دور اول اجرای خود در عمارت نوفل‌لوشاتو و در دور دوم در سالن قشقایی تئاتر شهر روی صحنه رفت که در مجموع با ۴۰ اجرا توانست بیش‌ از ۳۰۰۰ مخاطب داشته باشد.

«دشمن خدا» در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، موفق به دریافت (تقدیر و دیپلم افتخار بهترین بازیگری مرد؛ مجید عراقی)، (تقدیر و دیپلم افتخار نویسندگی؛ عمادالدین رجبلو)، (تقدیر و دیپلم افتخار بازیگری کودک؛ نفس جافری و ضحا رجایی‌فر)، (بهترین اثر کمدی جشنواره) و همچنین (نامزد دریافت بهترین کارگردانی؛ مجید عراقی) و (نامزد دریافت بهترین طراحی صحنه؛ سمیرا سرچاهی) شد.

این اثر نمایشی در دومین جشن تئاتر و موسیقی حافظ (علی معلم) در بخش استعداد تازه تئاتر ایران نیز نامزد دریافت بهترین بازیگر (ضحا رجایی‌فر)، نامزد دریافت بهترین بازیگر (نفس جافری) و نامزد بهترین نویسندگی (عمادالدین رجبلو) شد.

علی ‌غریب، مجید ‌عراقی، سیده‌اسوه صادقی، امیرمحمد درویش و حامد ‌فعال در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند. همچنین نفس جافری و ضحا رجایی‌فر، بازیگران ۹ ساله «دشمن خدا» هستند.

علی ‌غریب به‌عنوان تهیه‌کننده و سعید سیادت به‌عنوان مجری طرح در این پروژه حضور دارند.

نمایش «دشمن خدا» در دو اپیزود دبستان دخترانه و پادگان نظامی روی صحنه می رود. اپیزود اول این نمایش، روایت دعوای دو دختر کوچک بر سر برگه انشا در دفتر ناظم دبستانی دخترانه است و اپیزود دوم نیز دعوای دو سرباز در دفتر فرمانده پادگان را به نمایش می‌گذارد؛ اینجاست که ما باید قضاوت کنیم که چه کسی دروغ می‌گوید؟

عمادالدین ‌رجبلو (مشاور کارگردان)، عطیه جنگی، سیده‌دریا صادقی (دستیار کارگردان)، مجید ‌عراقی (طراح نور و لباس)، موسی‌الرضا ‌مازندرانی (مدیر صحنه)، عطیه جنگی (منشی صحنه)، سمیرا سرچاهی (طراح صحنه)، آنتونیو سانچز (موسیقی انتخابی)، آرشام آریانی، آروین آریانی (تدارکات)، پوریا ‌خوش‌بین، احمد مدیری (دستیار تهیه)، شهریار ‌مکاری،آرین ‌دباغی (ساخت تیزر و متریال تبلیغاتی) و علی ‌کیهانی (مشاور رسانه‌ای) دیگر عوامل نمایش «دشمن خدا» هستند.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این اثر نمایشی می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.

اجرای دوباره «دشمن خدا» و معرفی بازیگران «بیژن و منیژه»

نخستین گروه بازیگران نمایش «بیژن و منیژه» معرفی شدند

گروه نخست بازیگران «بیژن و منیژه» اثر شکرخدا گودرزی که برداشتی آزاد از شاهنامه فردوسی است، معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی، نمایش «بیژن و منیژه» جدیدترین اثر شکرخدا گودرزی در مقام کارگردان و با تهیه‌کنندگی مهدی بخشیانی است. این اثر نمایشی که از دوم اردیبهشت در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود گروه نخست بازیگران خود را معرفی کرد.

قربان نجفی، شهرام نجاتی، رضا عمرانی، محسن بهرامی، سحر یافتیان و پارمیس هوبخش در نمایش موزیکال «بیژن و منیژه» به ایفای نقش می‌پردازند.

«بیژن و منیژه» با حضور بازیگران تئاتر و هنرمندان موسیقی و به صورت موزیکال با همراهی خوانندگان پس از ۹ ماه تمرین آماده اجرا می‌شود. این نمایش داستان بیژن سردار جوان ایرانی است که به مقابله و جنگ با گرازان می‌رود و در این مسیر دلباخته منیژه می‌شود که دختری تورانی است. به‌زودی فهرست گروه بازیگران «بیژن و منیژه» تکمیل و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.