اجرای طرح کودک فناور در پارک علم و فناوری لرستان

0 49ایسنا/لرستان رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: طرح کودک فناور در استان توسط پارک علم و فناوری لرستان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.

فرهاد نامداری امروز هشتم مردادماه در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری لرستان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طرح کودک فناور، آموزش کودکان به سبک فناور محور است که به همین منظور در سه حوزه علم رباتیک، علوم آزمایشگاهی و نجوم توسط فناوران شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک، مطالبی متناسب با رده سنی کودکان آموزش داده خواهد شد.

 وی تصریح کرد: این طرح که با هدف آشنایی کودکان با فرهنگ خلاقیت و نوآوری و ایجاد تفکر خلاق و تشویق و آشنایی کودکان با حوزه فناوری انجام خواهد شد از سوی پارک علم و فناوری لرستان به وزارت علوم پیشنهاد و به‌صورت پایلوت در لرستان اجرا می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان خاطرنشان کرد: امید می‌رود با اجرای این طرح، کودکان با مباحث فناوری آشنا و همچنین انعطاف‌پذیری ذهنی، تفکر هدفمند و انگیزه مهارت‌آموزی در کودکان ایجاد شود.

محمدجواد محمدی رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز گفت: در مراکز کانون به دنبال کشف استعداد اعضا و شکوفایی آن‌ها در زمینه‌های فرهنگی، هنری، ادبی و علمی هستیم که در این راه پارک علم و فناوری با در اختیار داشتن ظرفیت‌های مناسب می‌تواند به‌خوبی با کانون همکاری کند.

وی تصریح کرد: به همین منظور در راستای اجرای طرح کودک فناور خدمات فرهنگی، هنری با موضوع کسب‌وکار فناور محور و تولید محتوا، معرفی دوره‌های تخصصی به کودکان را با همکاری پارک علم و فناوری لرستان انجام خواهیم داد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.