احداث خط دومداره جدید در شادگان برای پایداری شبکه برق

0 50ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان از احداث خط دو مداره جدید با هدف پایداری و تقویت شبکه برق شادگان خبر داد.

علی خدری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد:خط دو مداره جدیدی در شادگان با هدف پایداری برق این شهرستان احداث شده است.

وی با بیان اینکه با احداث این دو خط، حجم بار از ترانسفورماتورهای ایستگاه شهید معماری کاهش می‌یابد، افزود: خط دومداره کنونی از ایستگاه شهید معماری تا دهستان حسینی شادگان احداث و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

خدری با بیان اینکه احداث شبکه برق دومداره جدید از ایستگاه موبیل شهید معماری برای تامین برق پایدار شهرستان شادگان از اهمیت بالایی برخوردار است، بیان کرد: این طرح به دلیل پرباری ۲ ترانسفورماتور موجود ایستگاه شهید معماری و توسعه و ظرفیت سازی جدید در دستور کار قرار گرفت که این مهم با نصب ترانس جدید محقق شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: با اجرای این پروژه حدود ۲۰ مگاوات از ترانس قدیمی کاهش و به ترانس جدید انتقال داده شد.

خدری ادامه داد: برق شهرستان شادگان هم‌اکنون با یک خط دومداره جدید و یک خط تک مداره قدیمی که بسیار فرسوده و نیاز به احداث و اصلاح شبکه جدید دارد، تامین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح به دلیل باتلاقی بودن مسیر و همچنین لزوم جلب رضایت معارضان با چالش‌هایی مواجه بود که نهایتا با تدابیر در نظرگرفته شده و پس از خاک‌ریزی مسیر و رضایت معارضان، بهره‌برداری از ظرفیت ترانس جدید آغاز شد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.