ارسال فوری جدیدترین عروسک های وارداتی – چیچیلاس

جلی عروسک بومی ایران در منطقه ابرکوه استان یزد است. بر روی عروسک بومی تادونه اشکال و تراشههای هنرمندانهای کشیده میشود. به گردانندگان عروسکها در مراسم تخممرغ، آجیل و نقل داده میشود. این عروسکها به دست بچهها داده میشوند و در مراسم چرخانده میشوند. این موزه شما را از هر گروه سنی که باشید، به سفری دوستداشتنی در دنیای عروسکها و اسباببازیها میبرد؛ بهخصوص کودکان و نوجوانان از طریق این عروسکها با فرهنگ، قصهها، افسانهها، پوشاک و آداب و رسوم کشورهای مختلف آشنا میشوند. خرسهای عروسکی در همهجا یافت میشوند. خانههای عروسکی یک بازی ایدهآل و تجربه برای کودکان است. عروسک های بومی ایران هنر دست زنان توانمندی هستند که برای کودکان خود مایهی سرگرمی و آموزش را فراهم کردهاند. پیوند زدن سرگرمی با باورها در عروسک های بومی ایران به خوبی دیده میشود. احسان رضائی خواه، مدیرعامل مرکز رویش و شکوفایی استعداد روشا مستقر در مرکز نوآوری دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران هم تصریح کرد: نخستین دوره جشنواره بین المللی «عروسک امید» در قالب حرکتی خیرخواهانه با هدف ایجاد امیدواری و کمک به کودکان و نوجوانان با شعار «هر عروسک، یک امید» برگزار میشود. لیلا کفاش زاده، مسوول دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری هم با اشاره به همراهی پژوهشگاه با مرکز رویش و شکوفایی استعداد روشا مرکز نوآوری دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران در برگزاری جشنواره بینالمللی عروسک امید اظهار داشت: بدون فرهنگ هیچ ملتی نمی تواند رشد کند و عروسک بخشی از فرهنگ و میراث ناملموس ملت هاست.

عسل با این که دختر مهربانی بود اما عادت های بدی هم داشت، شب ها دیر می خوابید، بعضی شب ها مسواک نمی زد، به پدر و مادرش کمک نمی کرد، بهانه می گرفت و نق می زد. اما دخالتهای مدیران استودیو و محدودیتهای بودجه باعث شد تا این ایده به همان ظرف پلاستیکی ریخته شود. عروسک آغوش یکی از پر طرفدارترین محصولات طراحی و ساخته شده توسط استودیو عروسکی دوزلی است که در دسته محصولات جدید عروسک های دوزلی جای دارد. عروسکهای خرس و خرگوش محبوبت خاصی در این دسته دارند. بوکه باران از آن دسته عروسک های بومی ایران است که جایگاه عمیقی در باورها و سرگرمی کودکان کرد دارد. عروسک های بومی ایران صندوقچهای از داستانهای اسرارآمیز هستند. عروسک بومی ایران به نام تکم که به استان اردبیل برمیگردد، پیام آور نو شدن سال است. تا اینکه موزه “عروسک و فرهنگ ایران” در سال ۹۶ افتتاح شد و عروسکهای بومی مورد توجه کودکان قرار گرفتند؛ چراکه به قصه و افسانههای فراموش شده و لباس و فرهنگ در قالب عروسک پرداخته و باعث جذب کودکان به سمت عروسکهای بومی شد.

این عروسک بومی به چهار قرن پیش برمیگردد. موزه عروسکهای ملل از جاهای دیدنی تهران و موزههای خصوصی پایتخت به شمار میرود که با تلاشهای مسعود ناصری دریایی، علی گلشن و حمایت فریده ناصری دریایی در سال ۱۳۹۳ همزمان با روز جهانی صلح در تهران تاسیس شد. این موزه که دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی است، از سال ۱۳۹۵ با پشتیبانی «گروه حامیان موزه عروسکهای ملل»، «موسسه فرهنگی خانه دوستان آشنا» و «برنامه کمکهای کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی» به فعالیت خود ادامه میدهد.موزه عروسکهای ملل در سال ۱۳۹۴ جایزه موزهداران برتر را از سازمان میراث فرهنگی و از سال ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶ جایزه موزه برتر را از ایکوم ( شورای بین المللی موزهها) در شاخص آموزش، پژوهش، کودک و نوجوان، خلاقیت و نوآوری، نگهداری و حفاظت و گردآوری دریافت کرد.موزه عروسکهای ملل کجاست؟ افرادی که عروسک تکم را میگردانند به مناسب نوید دادن سال نو، از مردم هدایایی دریافت میکنند. شما کشورهای اروپایی را نگاه کنید که در آنها گاهی تنها یک قوم و دو قوم را میبینید.

گاهی اوقات عروسکها به کودکان اجازه می­ دهد که تنش ­ها و کشمکش­ هایشان را تخلیه کنند و آنها را در خود نگه ندارند. گفته شده که لوپک ماهی، زنی بوده که شوهرش را کشته و علاوه بر اینکه برای او عزاداری نکرده، در مراسم شادی با لباسهای رنگی حاضر شده و به رقص و پایکوبی پرداخته است. عروسک پولیشی (plushy) اصطلاحا به عروسک پرزدار، مخملی و پارچهای گفته میشود که با پنبه، پشم، پلی استر و گاهی با یونولیت پر شده است. در نبرد انتهایی فیلم عروسک چاکی آنقدر باد میشود تا منفجر شود و تبدیل شود به مشتی نخ و پلاستیک. در سکانسی از فیلم که مخزن مدارک اداره پلیس لاکپورت به نمایش درمیآید، در این مخزن میتوانید وسایل مشهورترین قاتلان سینمایی معاصر را تماشا کنید. از مشهورترین عروسک های پلاستیکی میتوان به عروسک باربی، عروسک بیبی بورن (عروسک نوزادی)، عروسک دختر کفشدوزکی و عروسک السا و آنا اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید