اسلاو ومیر کولتون: ایران از پیشتازان تولید پهپاد در جهان است

0 22رئیس انجمن وابستگان نظامی مقیم ایران با تاکید بر اینکه صنعت دفاعی ایران با تلاش دانشمندان داخلی و صنایع خود یکی از پیشتازان تولید پهپاد در جهان به صورت بومی است، گفت: جمهوری اسلامی ایران نه تنها می‍تواند به طور مسالمت آمیز به بازگرداندن ثبات در خاورمیانه کمک کند بلکه می تواند بر فرآیندهای صلح در سایر نقاط جهان، تأثیر بگذارد.

به گزارش ایسنا به نقل از ارتش، «اسلاو ومیر کولتون» رئیس انجمن وابستگان نظامی مقیم ایران در دیدار وابستگان دفاعی و نظامی مقیم ایران با فرمانده نیروی گفت: از طرف تمامی وابستگان دفاعی و نظامی مقیم، ایران از سرتیپ حمید واحدی بابت دعوتی که از ما دیپلمات‍ های نظامی خارجی به عمل آوردند تا در کنار میزبانان، روز نیروی هوایی ایران را جشن بگیریم صمیمانه قدردانی می کنم.

وی افزود: تامین امنیت حریم هوایی کشور یکی از وظایف اساسی نیروهای مسلح کشور است، اظهار کرد: در حال حاضر، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران وظایف دفاعی خود را به خوبی انجام داده و ماموریت های محوله را با کارکنان متعهد و تجهیزات مختلف برای مراقبت صحیح از منافع کشور انجام می دهد.

وی با بیان اینکه حفظ و ارتقای توانمندی‍های این نیروی بسیار مهم، بسیار حیاتی است بیان کرد: با پیشرفت روز به روز فناوری‍ها در نیروی هوایی توانایی فنی برای دفاع از منافع کشور با هواپیماهای پیشرفته به موضوعی حیاتی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در دفاع از میهن اولین نفراتی که با دشمن درگیر می شوند، معمولاً دو نیروی  پدافند هوایی و نیروی هوایی قوی، مجهز و متبحر از نیروهای مسلح هستند. هر نیروی مسلحی به تجهیزات دفاعی با توانایی بالا مانند هواپیماها و پهپادها نیاز دارد.

اسلاو ومیر کولتون تصریح کرد: صنعت دفاعی ایران با تلاش دانشمندان داخلی و صنایع خود یکی از پیشتازان تولید پهپاد در جهان به صورت بومی است. امیدوارم این عرصه پرچمدار در صنعت ایران بتواند با موفقیت و تاثیر گذاری بیشتری در سایر امور غیر نظامی استفاده شده و برای ایران قبل از هر چیز در عرصه صلح آمیز سربلندی به ارمغان آورد.

وی افزود: مهندسان ایرانی با انجام پژوهش در مورد هواپیماهای پیشرفته امکان تولید تجهیزات مدرن و کاملاً عملیاتی را به کشور می دهند من قویاً معتقدم که ایران با استفاده از این تجهیزات و توانمندی نیروی هوایی خود بانیت صلح آمیز می‍تواند کمک موثرتری به ثبات و امنیت منطقه‍ای کند.

رئیس انجمن وابستگان نظامی مقیم ایران تاکید کرد: زیرا تنها تلاش مشترک همه بازیگران جهانی و منطقه ای می‍ تواند صلح و ثبات را در خلیج فارس و در منطقه خاور میانه به ارمغان آورد. منطقه‍ای که به ویژه امروز به گفتگو احترام متقابل و توسعه صلح آمیز نیاز دارد.

وی گفت: من به عنوان صدای همه همکارانم – وابستگان دفاعی و نظامی مقیم ایران- قویاً بر این باورم که جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری بزرگ با تجربه در جنگ و سرافراز نه تنها می‍ تواند به طور مسالمت آمیز به بازگرداندن ثبات در خاورمیانه کمک کند بلکه می تواند بر فرآیندهای صلح در سایر نقاط جهان هر جایی که با درگیری مواجه هستیم، تأثیر بگذارد.

اسلاو ومیر کولتون خطاب به سرتیپ حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی گفت: به نمایندگی از تمامی وابستگان دفاعی و نظامی مقیم ایران برای شما و تمام کارکنانتان آرزو می کنم که هرگز از توانایی‍های نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در میدان نبرد واقعی استفاده نشود و برای کارکنان نیروی هوایی ایران شکوه، شکوفایی و موفقیت، آرزومندم،

وی افزود: اما مهمتر از همه آرزومندم آنها تنها در زمان صلح به خدمت بپردازند ضمناً از زحمات و تلاشهای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و کارکنان مربوطه در برگزاری این مناسبت مهم قدردانی می کنم.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.