اسپیس ایکس ماهواره جاسوسی به فضا ‌برد

0 3یکی از موشک‌های ایلان ماسک، ماهواره جاسوسی کره جنوبی را به مدار زمین حمل کرد.

به گزارش ایسنا، موشک فالکن ۹ اسپیس ایکس، نخستین ماهواره اطلاعاتی ساخت کره جنوبی را روز جمعه از پایگاه نیروی فضایی واندنبرگ در کالیفرنیا، به فضا حمل کرد.

وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد این ماهواره پس از این که ۱۴ دقیقه پس از پرتاب، از موشک جدا شد، با موفقیت وارد مدار شد و نخستین ارتباط خود را با ایستگاه زمینی، برقرار کرد.

این ماهواره به دنبال پرتاب نخستین ماهواره جاسوسی کره شمالی به فضا در نوامبر، انجام گرفت. کره جنوبی برای اطلاعات ماهواره‌ای، به آمریکا متکی بوده است اما اکنون به دنبال تقویت این اطلاعات با استفاده از توانمندی‌های اطلاعاتی خود از طریق پنج ماهواره جاسوسی است که قصد دارد تا سال ۲۰۲۵، به فضا پرتاب کند.

کره جنوبی اعلام کرد با این پرتاب موفقیت آمیز، ارتش کره جنوبی یک تجسس فضایی مستقل و توانمندی اطلاعاتی دارد. تحقیقات جاسوسی، بخشی از تلاش گسترده برای توسعه برنامه فضایی کره جنوبی از جمله پرتاب موشک «نوری» در ماه مه است که هشت ماهواره را به مدار زمین حمل کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، با پرتاب ماهواره جاسوسی، دو کره به فهرست رو به رشد از کشورهایی ملحق می‌شوند که به دنبال گسترش جمع آوری داده در فضا هستند.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.