اصرار مجلس بر مصوبه خود در پرداخت فوق‌العاده خاص به کارکنان وزارت کشور

0 19سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ گفت: امروز مجلس شورای اسلامی در مصوبه خود مبنی بر پرداخت فوق‌العاده خاص به کارکنان وزارت کشور اصرار کرد.

به گزارش ایسنا، رحیم زارع با اشاره به رفع ایرادات شورای نگهبان در لایحه بودجه ۱۴۰۳ گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز به بررسی موارد ارجاعی از شورای نگهبان در لایحه بودجه پرداختند و برخی موارد را اصلاح کرده و در برخی موارد در مصوبه قبلی خود اصرار کردند.

وی توضیح داد: مجلس شورای اسلامی تصویب کرده بود که ۳۰۰۰ امتیاز برای کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری داده شود همچنین فوق‌العاده خاصی به میزان ۱.۵ برابر مجموع حق شغل و حق شاغل در احکام کارکنان وزارت کشور برقرار شود که در این دو مورد شورای نگهبان ایراد گرفت و مجلس شورای اسلامی بر مصوبه قبلی خود اصرار کرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ اظهار کرد: همچنین مجلس شورای اسلامی تصویب کرده بود که ۱۷۰ همت برای پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی تامین شود و مواردی برای بیمه کارگران و مستمری کارگران در نظر گرفته بود که شورای نگهبان به این موارد ایراد گرفت و در این مورد مجلس بر مصوبه خود اصرار کرد.

زارع همچنین گفت که امروز مجلس شورای اسلامی تصویب کرد که میزان ارز ترجیحی تخصیصی برای واردات کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی ۱۳.۶ میلیارد یورو معادل ۱۵ میلیارد دلار باشد که این مصوبه هم در راستای بهبود وضعیت معیشتی مردم بود.

وی گفت که شورای نگهبان یک سری ایرادات شکلی هم نسبت به مصوبات مجلس شورای اسلامی در بخش اول لایحه بودجه مطرح کرده بود که آنها رفع شد؛ جلسه بعدی مجلس نیز بعد از انتخابات تشکیل می‌شود و دولت باید بخش دوم لایحه بودجه یعنی ردیف‌ها و جداول را برای تصویب به مجلس بفرستد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.