اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

0 55


اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) یازدهم مرداد ماه ۱۴۰۲هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند.

به گزارش ایسنا مشروح گفت‌وگوهای جواد اوجی وزیر نفت،‌ انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری،‌ کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان،‌ عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش،‌ سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی،‌ سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست،‌ علیرضا زاکانی شهردار تهران، محمد دهقان معاون حقوقی رئیس جمهوری،‌ محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی،‌احمد وحیدی وزیر کشور،‌ سید صولت مرتضوی وزیر کار را می توانید در لینک های زیر بخوانید.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

فاز ۱۱ پارس جنوبی آماده بهره برداری است

جواد اوجی وزیر نفت از بهره برداری فاز ۱۱ پارس جنوبی که صفر تا صد آن در دولت سیزدهم به سرانجام رسیده است، ظرف هفته های آتی با حضور رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش ایسنا، جواد اوجی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران، بیان کرد: یک خبر خیلی خوب در رابطه با آغاز عملیات بهره برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی دارم. ان شاءالله در هفته های آتی با حضور رئیس جمهور آماده بهره برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی هستیم. این فاز آخرین فاز دریایی پارس جنوبی است و صفر تا صد این فاز نیز در دولت سیزدهم انجام شده است. نسبت به برنامه سه سال زودتر به بهره برداری رسیده است. ان شاءالله بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون مترمکعب در روز از هفته های آتی بهره برداری خواهیم داشت.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

سهم برق هسته ای از برق کشور ۲۰ هزار مگاوات تعیین شده است

محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی  با بیان اینکه سهم برق هسته ای از برق کشور ۲۰ هزار مگاوات تعیین شده است، گفت: این سهم هم منطقی است، هم مطالعه شده و هم پشتوانه اطلاعاتی اش وجود دارد. برای عملیاتی کردن سهم برق هسته ای باید مکان یابی می کردیم؛ اولا به دلیل بزرگی این نوع نیروگاهها باید حتما نزدیک سواحل احداث شود تا آب مورد نیاز برای خنک کردن راکتور در دسترس باشد و ثانیا به لحاظ اقلیمی و زیرساختی باید در مکانی باشد که به شبکه برق کشور متصل شود.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

مخالف تشکیل وزارتخانه خانواده هستیم/سازمان زنان و خانواده تشکیل شود

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اعلام مخالفت خود با تشکیل وزارت‌خانه خانواده، پیشنهاد داد تشکیل سازمان زنان و خانواده را مطرح و تاکید کرد: خانواده باید در همه وزارتخانه ها نمود داشته باشد و قوانین، عملکردها، رویکردها و دستورالعمل‌ها باید با نگاه خانواده محوری وجود داشته باشد و اگر بخواهد که محدود در یک وزارتخانه و به یک بودجه محدود باشد قطعاً نمی‌تواند کارساز باشد.

وی افزود: پیشنهاد ما این است که مانند سازمان محیط‌زیست، سازمان زنان و خانواده را داشته باشیم تا بتواند بر همه وزارت خانه‌ها به گونه‌ای نظارت و با آنها همکاری داشته باشد.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

نیازمند تعیین سیاست‌های توسعه ورزش هستیم

کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان با ابراز تاسف از اینکه در پیش‌نویس لایحه برنامه هفتم توسعه برای ورزش و جوانان حکمی در نظر گرفته نشده و ما مشغول همکاری با مجلس هستیم تا احکام خوبی در این بخش داشته باشیم، گفت: یکی از مهمترین کارهای ما براساس قانون اهداف وزارت ورزش مشخص کردن سیاست‌های توسعه تربیت بدنی و ورزش براساس طرح آمایش سرزمینی است.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

یک سکو نباید به خاطر هنجارشکنی چند کارمند تعطیل شود

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه تمام کسب وکارها و سکوها باید خود را ملتزم به رعایت قانون بدانند، گفت:  اگر چند کارمند دست به اقدام خلاف قانونی زده و هنجارشکنی کردند نباید به خاطر آنان یک سکو و یک کسب و کار که به هزاران نفر خدمات ارائه می کند، تعطیل شود.

وی افزود: ما اعتقاد داریم که باید با افراد هنجارشکن و متخلفان و مدیران آنان برخورد شود. باید متقاعد و ملتزم به رعایت قانون شده و در محیط خود مراقبت کنند که هنجارشکنی صورت نگیرد اما خدمت گذاری خود سکو نباید متوقف شود. این سیاست دولت بوده و ما این مسیر را دنبال خواهیم کرد.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

دولت هزینه ثبت نام دانش‌آموزان ممتاز سمپاد را پرداخت می‌کند

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش خبرداد که امروز در دولت تصویب شد که دولت هزینه ثبت نام دانش آموزان ممتاز دهک‌های یک تا چهار را که در مدارس سمپاد پذیرفته می‌شوند را پرداخت می کند.

وی توضیح داد: با توجه به اینکه اعتبارات پیش بینی نشده بود، تحت عنوان هدیه ویژه رییس جمهور به این دانش اموزان پرداخت خواهد شد؛ این مصوبه شامل دانش آموزانی که در حال حاضر مشغول تحصیل در سمپاد هستند نیز می شود.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

مردم در مصرف برق صرفه‌جویی کنند/ نگاه دولت به ورزش، سیاسی نیست

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با اشاره به اینکه در جلسه امروز هیات وزیران گزارش وزیر بهداشت از وضعیت سلامت عمومی مردم باتوجه به گرمای هوا ارائه شد، گفت: سالمندان، کودکان و گروه‌هایی که بیماری زمینه‌ای دارند سعی کنند این چند روز از منزل خارج نشوند به ویژه در ساعات گرما. در مصرف برق و انرژی نیز هم‌میهنان صرفه‌جویی داشته باشند تا روزهای اوج مصرف را پشت سر بگذاریم.

وی همچنین با اشاره به حضور سرپرست وزارت ورزش در جلسه امروز هیات دولت یادآور شد: نگاه دولت بهره‌گیری از نیروهای داخلی خود جامعه ورزشی کشور و داشتن یک نگاه تخصصی به حوزه این وزارتخانه است. بعضی ادوار نگاه‌ها در انتخاب وزیر، سیاسی بود اما رویه دولت در این زمینه انتخاب وزیر از جامعه ورزشی و به دور از نگاه‌های سیاسی به این حوزه و متناسب با رویکرد تخصصی به ورزش است.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

به زودی شاهد واردات اتوبوس و تاکسی برقی خواهیم بود

علیرضا زاکانی شهردار تهران با اشاره به جلسات شهرداری تهران و آقای علی‌آبادی وزیر صمت درباره برقی سازی تهران با اولویت قطعی حمل و نقل عمومی گفت که این برنامه شامل تاکسی، موتور، اتوبوس و کل مجموعه حمل و نقل عمومی می شود.

وی در پاسخ به اینکه به زودی شاهد واردات اتوبوس و تاکسی برقی خواهیم بود، گفت: ان شاءالله.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

افزایش یارانه در دستور کار دولت است

سید صولت مرتضوی وزیر کار گفت: بخشی از فقر مطلق با افزایش یارانه که در دستور کار دولت هست و اعلام می‌شود، کاهش می یابد.

به گزارش ایسنا، در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار کرد: بر اساس گزارش مستند و مستدل مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری چه به صورت کلی چه بیکاری فارغ‌التحصیلان و بانوان کاهشی بوده و تقریبا نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته یک درصد کاهش داشته و تقریبا به ۸/۲ درصد رسیده است؛ البته نرخ بیکاری در همه کشورها وجود دارد که یک بخش آن مربوط به عدم اشتغال و یک بخش آن مربوط به عدم تمایل به کار است ما به هر حال تلاش می‌کنیم نرخ بیکاری را به شدت کاهش دهیم.

وی درباره برنامه دولت برای رفع فقر مطلق بیان کرد: برای رفع فقر مطلق بر اساس دستور رئیس‌جمهور جلسات متعددی برگزار شده و ما بررسی می‌کنیم چه تعداد فقیر مطلق داریم؛ البته بخشی از فقر مطلق با افزایش یارانه که در دستور کار دولت هست و اعلام می‌شود، کاهش می یابد.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

خبرخوش وزیر اقتصاد از مذاکرات خوب برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره اقدامات انجام شده برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی، گفت: مذاکرات بسیار خوب و سازنده ای صورت گرفته و به محض پایان مذاکرات از طریق رییس کل بانک مرکزی اطلاع رسانی می شود.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

توضیحات معاون حقوقی رئیس‌جمهور درباره شکایت ایران از کره جنوبی

محمد دهقان معاون حقوقی رئیس جمهوری  به ارائه توضیحاتی درباره شکایت ایران از کره جنوبی پرداخت و  درباره زمان دستیابی ایران به مطالبات از کره جنوبی پس از طرح دعوای حقوقی اظهار کرد: معمولاً دعوا زمان بر است و به همین خاطر نیز همچنان توصیه ما این است که موضوع پیگیری مذاکراتی را از دست ندهیم.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

به جای ۸۵۰ میلیون لیتر تاکنون فقط ۱۵ میلیون لیتر آب به سمت ایران رها شده است

علی سلاجقه رییس سازمان محیط زیست کشور از انجام بازرسی ها از حقابه ایران در طرف افغانستان خبر داد و افزود: سطح آب پشت سد در طرف افغانستان خوب است و طرف افغان باید طبق معاهده ای که می گوید قبول دارد بطور سالانه ۸۵۰ میلیون لیتر آب به ایران رها کند، اما نهایتا تا کنون ۱۵ میلیون لیتر آب رها شده است.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

با مروجین برهنگی برخورد می‌شود/ از برنامه‌ریزی تروریست‌ها برای محرم جلوگیری شد

احمد وحیدی وزیر کشوردر پاسخ به خبرنگاران درباره لزوم رعایت هنجارهای اجتماعی اظهار کرد:  کسانی که دیگران را به این موارد تشویق می‌کنند، به عنوان ترویج ‌کنندگان ایستادگی در برابر قانون شناخته شده و با آنها برخورد می‌شود.

وی درباره وضعیت امنیتی کشور، گفت: دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی با قدرت حاضر هستند و جریان‌های تروریستی مقابله کرده و آنها را دستگیر می‌کنند. تروریست‌ها برنامه ریزی زیادی برای دهه اول محرم داشتند تا تعدی داشته باشند ولی جلوی آنها گرفته شد. در کشور ما امنیت خیلی خوبی داریم.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.