افتتاح مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت جهاددانشگاهی

0 25در مراسم افتتاح مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت جهاددانشگاهی با حضور رییس جهاددانشگاهی و سفیر ژاپن، بر تبدیل این مرکز به اولین مرکز مراقبت‌های بهداشتی پیشگیرانه سالمندان تهران تاکید شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران در آستانه روز سالمند با حضور دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی و آیکاوا کازوتوشی سفیر ژاپن در ایران افتتاح شد.

رییس جهاددانشگاهی در این مراسم ضمن ابراز خرسندی برای راه اندازی کلینیک ارتقای سلامت که تمرکز ویژه آن بر پایش سلامت سالمندان است، گفت: از سفیر و دولت و مردم ژاپن که در کمک‌های بشردوستانه در حوزه سلامت پیشگام هستند و در تجهیز این مرکز با جهاددانشگاهی همراهی کردند قدردانی می‌کنم.

وی افزود: سالمندی اگرچه در چرخه طبیعی زندگی امری اجتناب ناپذیراست، اما می‌توان با تمهیداتی این بخش از زندگی را آسان و دلپذیر کرد و این وظیفه همه ماست؛ چرا که از پیامبر اسلام(ص) نقل شده است که سالمندان را بزرگ و گرامی بداریم.

رییس جهاددانشگاهی با تاکید بر اثربخشی فعالیت‌های این نهاد در جامعه که با رفع نیازهای اساسی کشور تعیین می‌شود، اظهار کرد: سالمندی از چالش‌های آینده همه کشورها خواهد بود که امیدواریم با فعالیت چنین مراکزی در کنار توسعه و پژوهش و فناوری برای ارتقای سبک زندگی سالم، گام موثری در این راستا برداریم.

دکتر مسلمی نائینی بیان کرد: از آنجا که بنده با حمایت دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت ژاپن چند سال در دانشگاه توکیو(دکترای مهندسی مکانیک) تحصیل کرده و تجارب و خاطرات بسیار خوب و شیرینی از آن مقطع دارم، از این دولت تشکر و تقدیر می‌کنم.

اولین مرکز مراقبت‌های بهداشتی پیشگیرانه سالمندان تهران

در ادامه سفیر ژاپن با ابراز خرسندی از حضور در کلینیک جهاددانشگاهی اظهار کرد: بنده اینجا هستم تا تجهیزات پایش سلامت سالمندان اهدایی دولت ژاپن را تحویل این نهاد دهم.

وی افزود: این پروژه بخشی از کمک‌های مالی ژاپن برای امنیت مردمی به نام GGP ارایه شده است. GGP  از سال ۱۹۹۹ تاکنون ۱۶۴ پروژه را در ایران در زمینه‌های آموزش ابتدایی، مراقبت‌های بهداشتی، رفاه عمومی و توسعه روستایی ارائه کرده است. این بار دولت ژاپن تجهیزات پزشکی را برای معاینه، غربالگری و مشاوره الکترونیکی از طریق AECER در اختیار این مرکز قرار داد و این کلینیک از این پس شروع به ارایه خدمات کم هزینه برای سالمندان در تهران می‌کند تا با استفاده از این تجهیزات سلامتی آن‌ها را بهبود بخشد و از بیماری‌ها پیشگیری کند.

آیکاوا کازوتوشی ادامه داد: بر اساس داده‌های آماری، در شهر تهران سالمندان بالای ۶۰ سال ۱۰ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند. در ژاپن، این رقم سه برابر بیشتر یعنی ۲۹ درصد است. در جامعه فوق سالخورده ژاپن، نه تنها بر زندگی طولانی‌تر، بلکه بر زندگی بهتر و بهبود کیفیت زندگی تاکید می‌شود.

سفیر ژاپن در ایران تصریح کرد: با توجه به اینکه قرار است این مرکز به اولین مرکز مراقبت‌های بهداشتی پیشگیرانه سالمندان تهران تبدیل شود امیدوارم از طریق این طرح تجهیزاتی به ارتقای کیفیت زندگی سالمندان تهرانی کمک کرده باشیم.

وی ادامه داد: همچنین از جهاد دانشگاهی برای تمام تلاش‌هایی که برای اطمینان از اجرای بدون مشکل این پروژه انجام داده‌اند، قدردانی می‌کنم.

تقدیر از حمایت دولت ژاپن برای تجهیز و راه اندازی کلینیک ارتقای سلامت جهاددانشگاهی

همچنین دکتر مسعود حبیبی رییس سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران در بازدید سفیر ژاپن از پژوهشکده فناوری‌های زخم و ترمیم بافت جهاددانشگاهی(یارا) اظهار کرد: در کتاب آسمانی ما مسلمانان اشاره به این نکته شده که اگر جان یک انسان را نجات دهیم انگار جان تمام انسان‌ها را نجات داده‌ایم که این امر نشان دهنده توجه به انسان و انسانیت است. شما و مردم ژاپن با اهتمام به بشردوستی و کمک به سلامت انسان‌ها فارغ از نژاد و مرز، افتخار بزرگی نصیب ملت و فرهنگ‌تان می کنید.

وی افزود: ما هم از نگاه بلندتان برای نوع دوستی و همچنین حمایت و همراهی‌تان در تجهیز و راه‌اندازی کلینیک ارتقای سلامت در راستای پایش سلامت سالمندان  صمیمانه تشکر می‌کنیم.

دکتر حبیبی ادامه داد: زخم‌های مزمن از عوارض بیماری‌های غیرواگیر هستند که یک معضل جهانی در نظام سلامت است و متاسفانه اکثر مبتلایان در شرایط ضعیف اقتصادی قرار دارند. محققان و درمانگران مجموعه ما برای درمان و ارتقای دانش در این زمینه فعالیت می‌کنند و همواره تلاش می‌کنیم تا سازمانی پویا، پیشرو و نوآور در خلق خدمت و زندگی سالم باشیم.

رییس سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران افزود: از شما به عنوان سفیر کشور ژاپن در ایران درخواست می‌کنیم در صورت امکان فرصت ارتباط با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی که در این زمینه در کشور ژاپن فعالیت می‌کنند را جهت همکاری‌های مشترک علمی برایمان فراهم کنید.

وی با یادآوری هفته گرامیداشت دفاع مقدس گفت: یاد تمامی مردان و زنانی که در راه دفاع از وطن مقاومت کردند را گرامی می‌داریم. مردم ایران و مردم کشور ژاپن بالاترین آسیب‌ها را از سلاح‌های کشتار جمعی دیده‌اند، که خاطره تلخ آن هرگز فراموش نمی‌شود. امیدوارم رفتارهای انسان دوستانه باعث گسترش صلح در تمام کشورهای جهان شود.

گفتنی است، مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت جهاددانشگاهی، پیشرو در ارایه انواع روش‌های تشخیصی و درمان غیرجراحی دردهای عضلانی، اسکلتی و عصبی در خیابان ابوریحان تهران افتتاح شد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.