افراطی گری ها بین مذاهب اسلامی مرتفع شود

0 32ایسنا/آذربایجان غربی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه نقایص و کاستی هایی در جامعه های اسلامی داریم و دشمن از این نقایض بهره برداری کرده و پروژه های خود را عملیاتی می کنند، گفت: یکی از کاستی ها وجود افراطی گری ها بین مذاهب اسلامی است که باید این کاستی رفع شود.

حجت الاسلام حمید شهریاری ۱۸ مرداد در سومین اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی که در تالار وحدت ارومیه برگزار شد،افزود: افراطی گری در بدنه علمایی تولید می شود در کنفرانس‌های مختلف در تلاشیم تا این افراطی گری ها را مرتفع کنیم.

حجت الاسلام شهریاری تاکید کرد: اسلام با ملیت مخالفتی ندارد اما نباید این ملی گرایی منجر به ظلم شود، همچنین رقابت بین کشورها چنانچه منجر به دستیابی به الگوهای کارآمد و موفقیت شود نیز مفید است.

وی با تاکید بر توجه به ارزشهای اسلامی مشترک بین کشورها افزود: امروزه لیبرالیسم غرب گرایی تبدیل به معضل شده است،لیبرالیستی که آزادی را بالاترین ارزش می دانند و با آن آزادی، همجنس گرایی و برچیده شدن حجاب را مقبول می داند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه اسلام آزادی را به عنوان ارزش قبول دارد اما به شرطی که در حدود الهی باشد اگر فراتر از حدود الهی بود مطلوب اسلام نیست، گفت: متاسفانه این آزادی افراطی و لیبرالیسم غربی بین جوانان گسترش یافته که باید مدیریت و مرتفع شود.

وی با اشاره به تدوین مدل ۵ لایه اتحادیه کشورهای اسلامی در دو کنفرانس وحدت اسلامی پیشین افزود: پرهیز از تفرقه در جهان اسلام، همکاری جهان اسلام، هم افزایی ملل اسلامی، خودسازی ملل اسلامی اگر محقق شود زمینه برای اتحادیه کشورهای اسلامی فراهم می شود.

ماموستا عبدالسلام کریمی، مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی نیز در این مراسم با اشاره به توهین به مقدسات دینی مسلمین توسط دشمنان گفت: باید دنیا و ملتی که به دین و مقدسات ما توهین کرده و مورد هجمه قرار داده،را تحریم کرد.

وی با بیان اینکه حرکات، رفتار، نظرات عینی علما باید براساس تبیین اما مبتنی بر پژوهش باشد بر اهمیت تبیین تاکید کرد و گفت: همه در امر تبیین باید احساس مسئولیت کنند چرا که مقام معظم رهبری تبیین را یک جهاد دانستند.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی افزود: برای وحدت بیشتر باید به قرآن و سنت و مراجع و علما مراجعه کنیم. بذرهای اختلاف را باید بخشکانیم و بر مشترکات تاکید کنیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه مسلمین در حقانیت خود متحد نیستند اما دشمن در باطل بودن متحد است، گفت: رفتار و حرکات ما مسلمانان نباید جوری باشد که دشمنان و کفار خوشحال شوند، اگر آمریکا و اذناب آن از حرکات ما خوشحال شدند یعنی راه را خطا رفتیم.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.