المپیادهای ورزشی منجر به ارتقای سلامت جسمی، روحی و روانی دانشجویان می‌شود

0 71ایسنا/مرکزی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور گفت: المپیادها و مسابقات ورزشی دانشجویان، منجر به ارتقای سلامت جسمی، روحی و روانی دانشجویان خواهد شد.

به گزارش ایسنا، هاشم داداش پور، جمعه ۲۳ تیرماه در آیین افتتاحیه المپیاد ورزش‌های همگانی پسران کشور به میزبانی شهر اراک اظهار کرد: ۲۳۰۰ ورزشکار، سرپرست و مربی از ۹۶ دانشگاه در المپیاد ورزش‌های همگانی دختر و پسر حضور دارند. شعار این المپیاد «دانشجوی فعال، دانشگاه پویا، جامعه سالم» است که امیدواریم دانشجویان ما به واسطه این المپیادها فعال‌تر و پرنشاط‌تر از همیشه باشند و بتوانند از ظرفیت‌های ورزشی دانشگاه‌ها بیش از پیش استفاده کنند.

وی ضمن تشکر از استاندار مرکزی بابت حمایت و پشتیبانی از این المپیاد تصریح کرد: هدف از برگزاری المپیادها و مسابقات ورزشی دانشجویان، همگانی کردن ورزش و ارتقای سلامت جسمی، روحی و روانی دانشجویان است. ورزش‌های همگانی عملا کم هزینه‌ترین و در عین حال مفرح ترین ورزش ها هستند و به همین دلیل فراگیری آن نیز بالاتر از ورزش‌های دیگر است. 

ابراهیم علی دوست، مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم نیز در این مراسم اظهار کرد: المپیاد ورزش‌های همگانی رویدادی نوپاست و تلاش داریم که سر و شکل واحدی به آن بدهیم تا در دوره‌های آینده، پرشورتر و با رشته‌های متنوع تری برگزار شود و هم پایه و هم شانه با المپیاد ورزش‌های قهرمانی شود. 

فرزاد مخلص الائمه، استاندار مرکزی نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان این المپیاد گفت: استان مرکزی و شهر اراک تعداد زیادی شهید، تقدیم ایران و اسلام کرده است و همین ورزشگاه پنج مرداد که مراسم در آن برگزار می‌شود نیز به یاد شهدای حملات پنجم مردادماه در شهر اراک نامگذاری شده است. اگر امروز این مراسم‌ها در کمال آرامش برگزار می‌شود به برکت خون شهداست.

مجتبی ذوالفقاری، رئیس دانشگاه اراک نیز با بیان اینکه عوامل اجرایی این المپیاد، دانشجویان هستند اظهار کرد: هر وقت به دانشجویان اعتماد کنیم بهترین نتیجه را می‌گیریم. مهمانان این مسابقات، سفیران سلامت، نشاط و شادی در دانشگاه‌های سراسر کشور هستند و امیدواریم میزبانی خوبی از آنها داشته باشیم. 

به گزارش ایسنا، ششمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر کشور از ۲۲ تا ۲۶ تیرماه به میزبانی دانشگاه اراک در هفت رشته دارت، هفت سنگ، فریزبی، هندپلو، دوچرخه سواری، طناب زنی و آمادگی جسمانی برگزار خواهد شد. 

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.