امام جمعه موقت تهران: اهانت کنندگان به قرآن کریم شکست خوردند

0 59امام جمعه موقت تهران با اشاره به هتک حرمت قرآن کریم از سوی برخی اتباع کشورهای اروپایی تاکید کرد: رفتار و جسارت‌هایی که اخیراً نسبت به قرآن کریم انجام شد، خیالی خام و باطل است؛ اگر خواستند میان مسلمانان و پیروان ادیان الهی اعم از مسلمانان و مسیحیان دوقطبی ایجاد کنند، کور خوانند و موفق نشدند چراکه مسلمانان به کتابهای مقدس آسمانی مثل قرآن احترام می‌گذارند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه ۶ مرداد ۱۴۰۲ تهران با اشاره به برگزاری مراسمات عزاداری محرم و شهادت امام حسین(ع) در نقاط مختلف دنیا گفت: ملت شریف ایران و ملت‌های مومن در اقصی نقاط عالم مشغول تعظیم یکی از بزرگترین شعائر الهی هستند که اینها حکایت از ریشه‌های تقوایی الهی در دل‌های مومنین است.

وی افزود: عرض ارادت‌ها به امام حسین (ع) به معنویت و ایمان ما طراوت می‌بخشد و به جامعه ما وحدت بیشتری می‌دهد و زیر پرچم اباعبدالله (ع) دلها و اندیشه ها به هم گره می‌خورند؛ اگر هم شیاطین وسوسه‌انگیزی کرده باشند، کید شیطان به عنایت حسین ‌ابن علی برطرف خواهد شد.

خطیب نماز جمعه تهران عنوان کرد: روز عاشورا روز تجدید عهد با ادامه راه عزت و افتخار و بازگشت به بندگی خدای متعال و تمسک به قرآن و عترت پیامبر اعظم (ص) است که از سوی اباعبدالله (ع) پیش روی ملت عزیز ما باز شد و به دست ملت ما پیش روی ملت‌های ستم دیده عالم گشوده شد. انشاءالله این تجدید عهد که نشانه روشن آن تجدید عهد با ولی فقیه زمان برای زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر (عج) است، در همه مجالس جریان خواهد داشت.

حاج علی اکبری در ادامه با اشاره به هتک حرمت به قرآن کریم از سوی برخی اتباع کشورهای اروپایی تاکید کرد: رفتار و جسارت‌هایی که اخیراً نسبت به قرآن کریم انجام شد، خیالی خام و باطل است؛ اگر خواستند میان مسلمانان و پیروان ادیان الهی اعم از مسلمانان و مسیحیان دوقطبی ایجاد کنند، کور خوانند و موفق نشدند چراکه مسلمانان به کتابهای مقدس آسمانی مثل قرآن احترام می‌گذارند؛ اگر می‌خواستند اسلام هراسی را ترویج کنند، باعث ترویج بیشتر اسلام و قرآن در منطقه خود و سایر نقاط دنیا خواهند شد؛ اگر خواستند نام فلسطین و قیام مردم مظلوم فلسطین و خفت و خواری و افول سرعت گرفته خود را تحت شعاع قرار دهند، باز هم کور خواندند؛ چراکه امروز صدای زوال و فرو ریختن ارکان زیست پر از ننگ آنها در همه عالم شنیده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این قرآن است که ماندنی است، گفت: مگر آن روز که خواستند قرآن ناطق را از بین ببرند و بارها قبر مطهر پیامبر (ص) را با خاک یکسان کردند و علیه شعائر حسینی دست‌ها بریدند و مسیرهای دسترسی به اماکن زیارتی را مسدود کردند، موفق شدند؟  

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه «قرآن و حسین (ع) نور خدا هستند و نور خدا ماندنی است و همه عالم را خواهند گرفت» ادامه داد: خفاشان شب پرست محکوم به زوال هستند و این موج عاشورایی و حسینی و طوفانی که از این غیرت برپا شده قوی‌ترین پاسخ‌ها را به این جماعت نابکار و نابخرد و کشورهای حامی به ویژه دو کشوری که این اتفاق در آنجا افتاد، خواهند داد و انشاءالله درس‌هایی فراموش نشدنی به آنها داده خواهد شد.

حاج علی اکبری همچنین به برگزاری نخستین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی در روز ۵ مرداد ۱۳۵۸ اشاره و عنوان کرد: ما نماز جمعه را از امام حسین (ع) هدیه گرفتیم و انقلاب اسلامی این نعمت بزرگ را به ما برگرداند. انقلاب بزرگ ما محصول قیام حسینی و امتداد آن است؛ بنابراین نماز جمعه ما هدیه مخصوص سیدالشهداء (ع) به جامعه ما است و باید قدر آن را بیشتر بدانیم چراکه از شعائر الهی است که باید ان را پر رونق از و باشکوه‌تر از همیشه برگزار کرد.

وی در ادامه با اشاره فرارسیدن سالروز برگزاری عملیات مرصاد، با گرامیداشت یاد شهدای این عملیات تاکید کرد: آن عملیات درس عبرتی برای منافقین پست است و امروز می‌بینیم که خون مطهر شهدای این عملیات چه بلایی بر سر منافقین کور دل آورد؛ آوارگی و بدبختی و بیچارگی امروز منافقین مصداقی است از «خسر الدنیا والآخرة»؛ انشاءالله بیش از این خفت و خاری بر آنها نازل خواهد شد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته در واکنش به انفجار یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده در منطقه زینبیه شهر دمشق کشور سوریه گفت: این انفجار دلهای مومنین و دوستداران حضرت زینب (س) را شکست و این رفتار مذبوحانه و ناجوانمردانه ما را دوباره به یاد مدافعان حرم و خاک قاسم عزیزمان انداخت؛ این کارهای کور به جایی نخواهد رسید؛ چراکه این حرم و این حریم هزاران عاشق دلداده دارد که سر و جانشان را فدای حرمت این حرم‌ها خواهند کرد.

تکمیل می‌شود …

Leave A Reply

Your email address will not be published.