امروز ارتش محکم و استوار پاسخگوی تهدیدات دشمن است

0 55فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال شرق گفت: امروز ارتش سرافراز جمهوری اسلامی ایران محکم و استوار پاسخگوی تهدیدات دشمن است؛ بصیرت کامل دارد و قدرتمندتر از گذشته و با حضور کارکنان خدوم جوان در حال اجرای ماموریت های محوله است.

به گزارش ایسنا به نقل از ارتش، امیر سرتیپ دوم محمدرضا معصومی فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال شرق امام رضا (ع)، ضمن گرامیداشت پنجم مرداد ماه سالروز حماسه شهدای سوباشی، در جمع عزاداران تاسوعای حسینی گفت: رشادت‌ها در سوباشی هیچ گاه فراموش شدنی نیست و ایمان و مجاهدت شهدای سوباشی در تاریخ ماندگار خواهد بود.

امیر سرتیپ دوم معصومی با اشاره به اهمیت سایت رادار سوباشی در ایام دفاع مقدس خاطرنشان کرد: سایت رادار سوباشی در طول جنگ نقش بسیار مهم و ارزنده‌ای را در منطقه غرب داشت و قلب دفاع هوایی منطقه غرب کشور بود.

وی افزود: پدافند هوایی ارتش به کمک سامانه های راداری در طول دفاع مقدس توانست با ارسال اطلاعات تمام حمله های هوایی دشمن از بدو حرکت به مراکز دفاعی این حملات را یکی پس از دیگری خنثی کند.

امیر سرتیپ دوم معصومی با تاکید بر اینکه شهدای سوباشی نقش مهمی در ارتقای توان دفاعی پدافند هوایی کشور داشتند، یادآور شد: سایت رادار سوباشی یکی از نقاط مهمی بود که در طول دفاع مقدس اجازه نمی‌داد که هواپیماهای دشمن به خاک ایران تعرض کنند و با قدرت در مقابل حملات دشمن ایستادگی می کرد.

فرمانده منطقه پدافند شمال شرق تصریح کرد: سایت راداری سوباشی، نماد قدرت و استقامت پدافند هوایی ایران در دوران دفاع مقدس است که تا آخرین روز نبرد در برابر حملات هوایی دشمنان همچون دژی مستحکم ایستاد و از کیان کشور دفاع کرد.

وی با اشاره به این که بعد از جنگ تحمیلی، ارتش با استفاده از ابتکار و خلاقیت جوانان این مرز و بوم در راستای بومی و به روز کردن تمامی تجهیزات خود حرکت کرد گفت: امروز ارتش سر افراز جمهوری اسلامی ایران محکم و استوار پاسخگوی تهدیدات دشمن است و بصیرت کامل دارد و قدرتمند تر از گذشته و با حضور کارکنان خدوم جوان در حال اجرای ماموریت های محوله است، ارتش زیر پرچم ولایت، امانت‌ دار جمهوری اسلامی و خط قرمزش امنیت کشور است و علاوه بر ماموریت اصلی خود در تمام صحنه‌های مورد نیاز از جمله بلایای طبیعی، سیل و زلزله و … در میدان خدمت به ملت حاضر است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.