امشب آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد علوم‌پزشکی/اعلام نتایج نهایی تا نیمه اول شهریور

0 53رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اعلام اینکه فرصت مجدد انتخاب رشته ارشد علوم‌پزشکی، امشب به پایان می‌رسد، اظهار کرد: مهلت اعلام شده تمدید نخواهد شد.

دکتر محمدمهدی نوروزشمسی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد علوم‌پزشکی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، نتایج نهایی این آزمون تا نیمه شهریور ماه به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

وی با بیان اینکه فرصت انتخاب رشته امشب به پایان می‌رسد، افزود: پس از اتمام مهلت درنظر گرفته شده، اقدمات مربوط به اعلام نتایج نهایی را آغاز می‌کنیم؛ چرا که استخراج پذیرفته‌شدگان، ساز و کار مختص به خود را دارد. پرسش «چرا اعلام نتایج نهایی زمان‌بر است؟» مطرح می‌شود که در پاسخ باید گفت، اعلام نتایج نهایی، نیازمند استعلام از برخی مراجع است. به طور مثال، «دانشگاه شاهد» یکی از این مراجع است.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با بیان اینکه پذیرش در دانشگاه شاهد، علاوه بر قبولی در آزمون کتبی مستلزم قبولی در مصاحبه است، خاطرنشان کرد: مرکز سنجش آموزش پزشکی، اسامی چند برابر ظرفیت افراد متقاضی پذیرش در دانشگاه شاهد را به این دانشگاه اعلام می‌کند و این دانشگاه پس از انجام مصاحبه، اسامی پذیرفته‌شدگان را در اختیار مرکز سنجش اموزش پزشکی قرار می‌دهد. انجام این فرایند زمان‌بر است و همین به دلیل چنین شرایطی، اعلام نتایج طولانی می‌شود. 

دکتر نوروزشمسی با بیان اینکه فرایند ۳ روزه انتخاب رشته یک روز پس از اعلام نتایج اولیه آغاز شد، گفت: انتخاب رشته از روز یک‌شنبه 25 تیر ماه آغاز شد و تا ساعت 24 تیر ماه ادامه داشت. پس از پایان این فرصت، مهلت انتخاب رشته  تا ساعت ۱۲ ظهر چهارشنبه ۲۸ تیر تمدید شد. 

وی ادامه داد: دومین فرصت انتخاب رشته از ساعت ۱۰ صبح دوشنبه ۲ مرداد آغاز شده و تا پایان امروز سه‌شنبه ۳ مرداد ۱۴۰۲ ادامه دارد. 

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.