انتخابات پیش رو بیانگر عزم راسخ و دشمن‌شکن مردم است

0 8سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: برگزاری انتخابات آینده در بحث مجلس شورای اسلامی نشانگر عزم راسخ و دشمن‌شکن مردم در مقابل استکبار و غرب است.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رهایی در نشست آبان ماه مجمع دانشگاهیان انقلاب اسلامی ضمن اشاره ویژه به سیزدهم آبان ماه و تسخیر لانه جاسوسی گفت: بحث فلسطین بحث اصلی جهان اسلام است و انشاءالله به حول و قوه الهی سرنگونی اسرائیل نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود و انشاءالله به زودی شاهد برچیده شدن این غده سرطانی باشیم.

نبرد اخیر حماس محاسبات دکترین نظامی جهان را نابود کرد
 

در ادامه دکتر خوش چشم، کارشناس مسائل بین‌الملل در ابتدای سخنرانی خود به نظم جدید جهان اشاره کرد و جنگ‌ها، اغتشاشات و … را از عوامل غیر کتمان این مهم دانست.

خوش چشم ادامه داد: در بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ آمریکایی‌ها دور تا دور ایران را محاصره کردند که این امر امروزه از بین رفته و خود این کشور مجبور شده برای حمایت از اسرائیل که پیش قراول او در منطقه بود، اقدام کند.

وی خاطر نشان کرد: ما توانایی ساخت موشک را به حماس و جبهه مقاومت آموختیم و دیگر نیاز به دخالت مستقیم ما نیست و خود حماس می‌تواند با موشک‌های نقطه زن بالستیک خود دشمن را مورد حمله قرار دهد.

خوش‌چشم افزود: جنگ‌های ۳۳ روزه اعتبار ارتش اسرائیل را در آن زمان در هم کوبید و باعث اخراج و استعفای بسیار از مقامات این کشور شد.

وی تصریح کرد: از جنبه اقتصاد در جنگ امروز اسرائیل بابت هر موشک حماس که بین ۳ تا ۴ هزار دلار قیمت دارد، موشک‌های ۵۰ تا ۶۰ هزار دلار را مصرف می‌کند که خود این امر یک نوع شکست اقتصادی در این نبرد است.

وی در ادامه به بحث غافل‌گیری حماس در نبرد اشاره کرد و افزود: در دو سال گذشته همیشه جهاد به جای حماس شلیک موشک داشت و این روند سبب شده بود دکترین نظامی جهان حماس را از نبرد عاجز تصور کنند که این حمله اخیر، تمام محاسبات نظامی آن‌ها را نابود کرد. به‌طوری‌که به اصطلاح فرماندهان خود را از رختخواب‌هایشان بیرون کشیدند.

خوش چشم خاطرنشان کرد: اسرائیلی‌ها فکر می‌کنند خشونت به معنای قدرتمندبودن است و با این تفکر سعی در نابودی حماس را دارند. آن‌ها صرفاً حماس را خانه و مقر دیدند، درحالی‌که حماس یک جبهه فکری است و با نابودی تمام غزه هم ادامه‌دار خواهد بود.

وی ادامه داد: اسرائیل نه تنها چهره خشونت خود را برای جهان اسلام دوباره برملأ کرد، بلکه حمایت برخی کشورهای اروپایی چون نروژ را هم از دست داد به طوری که مسؤولان این کشور اسرائیل را جنایتکار جنگی خواندند.

وی اشاره کرد: مهم‌ترین مورد در بحث این نبرد این است که اخیراً حزب‌الله و دیگر کشورهای خط مقاومت درگیر شده‌اند و امروزه در حال نبرد هستند. این مورد نشان‌دهنده این است که این جنگ بسیار طولانی خواهد بود تا اسرائیل بتواند اعتبار ریخته شده خود را باز پس گیرد، به طوری‌که رهبر معظم انقلاب در همان ابتدا این نبرد را نشانه فروریخته شدن ابهت اسرائیل و ارتش آن خواندند.

خوش چشم ادامه داد: اسرائیلی‌ها تا حدی ناچیز و بی آبرو شدند که خودشان اعلام کردند می‌خواهند در تونل‌های حماس و غزه بمب اعصاب بزنند که این خود ناچاری و عجز ایشان را نشان می‌دهد.

به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وی اظهار کرد: کشوری که از این جنگ پیروز بیرون آید، در فردای این جهان ابر قدرت و دارای جایگاه خواهد بود.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.