انتقاد شادمهر از پیش بینی وضعیت آب و هوایی از سوی سازمان هواشناسی

0 37نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عدم پیش بینی دقیق سازمان هواشناسی کشاورزان و دامداران را درگیر خشکسالی و سیل کرده است.

به گزارش ایسنا، امانقلیچ شادمهر در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: سازمان هواشناسی باید به عنوان متولی اصلی پیش بینی آب و هوا پاسخگوی کشاورزان و دامداران منطقه باشد. عامل اصلی خشکسالی بخش وسیعی از استان به ویژه گنبد کاووس سازمان هواشناسی بوده است. بر اثر بی تدبیری وعدم پیش بینی سازمان هواشناسی خشکسالی امسال گنبدکاووس در ۵۰ سال اخیر بی سابقه بوده و بیش از ۶۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به زندگی ۲۰۰ هزار خانوار کشاورز و دامدار وارد کرده است. 

وی در ادامه اظهار کرد: سیلاب اخیر نیز بیش از ۵۰۰ میلیارد به پل ها و جاده های منطقه آسیب زده است. چرا سازمان هواشناسی این موضوعات را پیش بینی نکرده بود؟‌چرا راهداری سازمان هواشناسی در گنبدکاووس استقرار پیدا نکرده است. مردم این همه ضرر و زیان را باید به دلیل بی تدبیری شما تحمل می کنند. تا کی باید کشاورزان و دامداران متحمل هزینه ها شوند؟ هیچ کس نیز پاسخگو نبوده است و این سوال وجود دارد که سازمان هواشناسی کجای مسئله قرار دارد؟ 

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تا چه زمانی کشاورزان و دامداران باید خشکسالی منطقه را قضا و قدر بدانند؟ اساسی ترین نیاز منطقه استقرار ایستگاه راهدار گنبدکاووس است؛ حالا که خشکسالی به وجود آمده است چرا کشاورزان مورد حمایت قرار نمی گیرند؟ 

وی در ادامه بر ضرورت اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به منطقه تاکید کرد. 

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.