اهمیت جانشین پروری و اعتماد به جوانان در جهاد دانشگاهی/توسعه همکاری این نهاد با بخش خصوصی

0 56رئیس جهاد دانشگاهی با تاکید بر توسعه همکاری این نهاد با بخش خصوصی تاکید کرد: باید جانشین پروری و اعتماد به جوانان در حوزه های مختلف مورد توجه مسئولان این نهاد قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی در گردهمایی روسای واحدهای سازمانی این نهاد که امروز (سه شنبه ۱۷ مرداد) با حضور مدیران ارشد این نهاد و دکتر محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک چهل و سومین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی و روز خبرنگار با تأکید بر اینکه باید فرهنگ جهادی را در جامعه گسترش دهیم، گفت: ضرورت دارد در راستای معرفی بیشتر فعالیت ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی به جامعه اقدامات مؤثرتری انجام دهیم و تلاش بیشتری در این راستا داشته باشیم.

 رئیس جهاددانشگاهی در این گردهمایی بر توسعه همکاری های جهاددانشگاهی و دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد.

رئیس جهاددانشگاهی همچنین بر ضرورت معرفی بیشتر دستاوردها و اقدامات جهاددانشگاهی نیز تأکید کرد و گفت: کارهای بزرگی در این نهاد انجام شده که باید در راستای معرفی بیشتر آنها به جامعه اقدامات مؤثرتری انجام شود.

دکتر مسلمی نائینی همچنین از رؤسا و مسئولان واحدهای استانی جهاددانشگاهی خواست که ارتباط بیشتری با مدیران و مسئولان استانی از جمله استانداران، نمایندگان مجلس و ائمه جمعه برقرار کنند.

وی با اشاره به تقویت همکاری با دانشگاه‌ها برای تبدیل فناوری به محصول افزود: هماهنگی و همکاری با کسانی که طرح راهبردی جهاددانشگاهی را طراحی می کنند از موضوعات مهم است. یکی از مسائل مهم دیگر که بر آن  تأکید می کنم این است که حراست حتما در جلسات ریاست واحدها دعوت شوند.

رئیس جهاددانشگاهی ضمن اشاره به حضور موفق بانوان در جهاددانشگاهی گفت: خواهران بخش اعظمی از همکاران ما در جهاددانشگاهی هستند که باید تدابیر خوبی در زمینه ارتباط و بکارگیری بیشتر آنها در حوزه های مختلف انجام شود که در این راستا مشاور امور بانوان در جهاددانشگاهی را معرفی کردیم.

دکتر مسلمی ضمن تأکید بر تقویت حوزه بین الملل در جهاددانشگاهی بیان کرد: باید جانشین پروری و اعتماد به جوانان در حوزه های مختلف مورد توجه مسئولان این نهاد قرار گیرد.

 رئیس جهاددانشگاهی با اشاره به اهمیت جذب و استفاده از نخبگان در این نهاد گفت: می توان به صورت پاره وقت یا تمام وقت از ظرفیت نخبگان استفاده شده و در خصوص دعوت و جذب آنان اقدامات لازم بعمل آید.  همچنین از استادان و دانشجویان جوان باید دعوت کنیم که فرصت های مطالعاتی خود را در جهاددانشگاهی انجام دهند.

وی در پایان گفت: یکی از ظرفیت های ما ارتباط و همکاری با بخش خصوصی است که این حوزه نیز باید بیشتر تقویت شود.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.