اولین عکس از عملیات بازیابی کپسول «اوریون» منتشر شد

0 51ناسا اولین عکس را از عملیات بازیابی نسخه آزمایشی کپسول «اوریون» ماموریت «آرتمیس» منتشر کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، ماژول آزمایشی سرنشین‌دار «CMTA» که در مقیاس کامل کپسول «اوریون»(Orion) ناسا ساخته شده است، روز ۲۶ ژوئیه در آب‌های اقیانوس آرام مشاهده شد. این ماژول در حال انجام دادن اولین آزمایش از مجموعه آزمایش‌های طراحی‌شده توسط ناسا و وزارت دفاع آمریکا بود که به منظور ارزیابی فرآیندها، رویه‌ها و سخت‌افزار برای عملیات بازیابی مأموریت‌های سرنشین‌دار «آرتمیس»(Artemis) در نظر گرفته ‌شده‌اند.

این آزمایش، اولین آزمایشی است که به طور ویژه از ماموریت «آرتمیس ۲» پشتیبانی می‌کند و به گروه ماموریت امکان می‌دهد تا نحوه بیرون کشیدن فضانوردان از اقیانوس و بردن آنها به کشتی نجات را تمرین کنند.

علاوه بر این، ناسا پیشتر از رسانه‌های آمریکا دعوت کرد تا در رویداد بزرگ عملیات بازیابی نسخه آزمایشی کپسول اوریون حضور داشته باشند. این رویداد روز دوم اوت ساعت ۱۱ صبح به وقت منطقه زمانی اقیانوس آرام در پایگاه دریایی سن‌دیگو برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

ناسا از رسانه‌ها برای دیدن عملیات بازیابی «اوریون» دعوت کرد

خدمه ماموریت آرتمیس ۲ شامل «رید وایزمن»(Reid Wiseman)، «ویکتور گلاور»(Victor Glover)، «کریستینا کخ»(Christina Koch) از ناسا و «جرمی هانسن»(Jeremy Hansen) از «آژانس فضایی کانادا»(CSA) سال آینده در آزمایش بیرون کشیدن از اقیانوس شرکت خواهند کرد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.