بازدید معاون منابع انسانی قوه قضاییه از روند برگزاری آزمون تشریحی جذب عمومی منصب قضا

0

[ad_1]

معاون منابع انسانی قوه قضاییه با حضور در حوزه‌های امتحانی آزمون تشریحی جذب عمومی منصب قضا سال ۱۴۰۲ از روند برگزاری این آزمون بازدید کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، محمدباقر الفت در این بازدید گفت: قوه قضاییه همه ساله به منظور جذب قضات از بین فارغ التحصیلان مراکز علمی آزمون عمومی برگزار می کند تا از این طریق بهترین و مستعدترین فارغ التحصیلان در سطح کشور را شناسایی و شایستگی علمی آنها احراز شود و بدین ترتیب بتواند نیروهای باکیفیت را وارد دستگاه قضایی کند.

وی افزود: در سال جاری در خردادماه امتحان جذب عمومی  را به‌صورت تستی از بین ۱۲ هزار نفر از داوطلبان برگزار کردیم، نتایج این آزمون ابتدایی سبب شد که چهار هزار و ۵۰۰ نفر از داوطلبان انتخاب شوند و امروز شاهد برگزاری آزمون تشریحی از بین پذیرفته‌شدگان باشیم و امیدوارم بیشترین تعداد از بین داوطلبان انتخاب شود.

معاون رییس قوه قضاییه ادامه داد: مستحضر باشید این آزمون را از طریق دستگاه‌ها و سازمان‌های رسمی کشور برگزار می‌کنیم که فاقد هرگونه شائبه و تردید در صحت برگزاری آزمون باشد و بیشترین اطمینان برای داوطلبان از حیث صحیح‌بودن آزمون، روند تهیه سوالات و نحوه تصیح اوراق توسط ممتحنین حاصل شود.

وی ادامه داد: از حیث موضوعات حفاظتی نیز به منظور حفظ و صیانت از حقوق، داوطلبان اقدامات خوبی تحت نظارت قوه قضاییه صورت گرفته است.

الفت همچنین گفت: امیدواریم نتایج تا پایان پاییز سال جاری اعلام شود تا از پذیرفته‌شدگان دعوت به عمل آوریم که در مصاحبه شفاهی و امور گزینشی شرکت کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Leave A Reply

Your email address will not be published.