بازدید هیاتی از دانشکده جنگ دریایی پاکستان از دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش

0 9


بازدید هیاتی از  دانشکده جنگ دریایی پاکستان از دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش

هیات پنج نفره از دانشکده جنگ دریایی کشور پاکستان با حضور در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت های علمی و پژوهشی این دانشگاه بازدید کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، دریادار جاوید اقبال فرمانده دانشکده جنگ کشور پاکستان و هیئت همراه، با حضور در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت های علمی و پژوهشی این دانشگاه بازدید کردند.
دریادار جاوید اقبال در این بازدید، ضمن قدردانی از میزبانی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، گفت: ایران و پاکستان دو کشور دوست و برادر هستند و ما یک تمدن هستیم که در دو کشور حضور داریم.
وی در خصوص فرهنگ و تمدن ایران گفت: فرهنگ و خرد باستانی و غرور ملی که در کشور ایران است، برای ملت پاکستان نیز الهام بخش است و ما اعتقاد داریم که دو کشور ایران و پاکستان دو بازوی یک بدن هستند.
دریادار اقبال در ادامه با اشاره به استقامت و پشتکاری که در مردم ایران وجود دارد، افزود: در این چند روزی که بنده در ایران بودم ملتی را دیدم که با وجود شدیدترین تحریم‌ها دست از آرمان‌های خود برنمیدارند.
سرپرست هیات اعزامی پاکستان با اشاره به ظرفیت‌های بسیاری که در روابط دو کشور ایران و پاکستان در حوزه نیروهای مسلح وجود دارد، افزود: در حوزه دریایی ما مفتخر هستیم که افسران نیروی دریایی ایران را به عنوان دانشجو در پاکستان میزبانی می‌کنیم.
وی در پایان گفت: دو کشور ایران و پاکستان دارای پیوندهای مختلف در حوزه های سیاسی و اجتماعی و جغرافیایی و تاریخی هستند و هیچ قدرتی نمی تواند به این پیوند مشترک خدشه‌ای وارد کند.
امیر سرتیپ حسین ولی‌وند زمانی، فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش نیز در این دیدار با اشاره به پیشینه تاریخی روابط ایران و پاکستان بر اهمیت توجه به گزاره های مشترک و عمیق فرهنگی دو کشور تاکید کرد و افزود: ایران و پاکستان دارای روابط مشترک فرهنگی عمیق هستند و هر گاه اساس رابطه ای مبتنی بر گزاره های فرهنگی باشد این رابطه مستحکم و ناگسستنی خواهد بود.
سرتیپ ولیوند تصریح کرد: امروز تبادل دانشجو و بازدید هیئت های نظامی دو کشور به نحو مطلوبی تداوم دارد و ما آمادگی داریم در زمینه تبادل اساتید با دانشگاه جنگ دریایی پاکستان همکاری داشته باشیم.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.