باقری: به احتزاز درآوردن پرچم امام حسین (ع) بهترین روش معرفی اسلام است

0 55یک نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «بهترین روش برای معرفی اسلام ناب در دنیا، به احتزاز درآوردن پرچم حضرت اباعبدالله (ع) است»، عنوان کرد: اگر دنیا با نسخه عاشورا به درستی آشنا شود، هیچ‌گاه اسلام داعشی، اسلام انگلیسی و اسلام آمریکایی را قبول نخواهند کرد؛ چراکه آنها با نسخه اصیل اسلام که شیعه اثنی عشری است، آشنا نیستند.

مهدی باقری در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر لزوم برگزاری پرشور مراسم عزاداری امام حسین(ع) اظهار کرد: هرچقدر شعارها و شعائر اسلامی با صدای بلندتر، باشکوه‌تر و با عظمت‌تری برگزار شود، آثار تبلیغی بزرگی را در پی دارد؛ در حماسه عاشورا و حرکت حضرت اباعبدالله (ع) در کربلا، اذهان بیش از آنکه به مظلومیت آن حضرت منعطف شود، باید به عظمت تبلیغی این کار امام حسین(ع) و در ادامه حضرت زینب (س) جلب شود.

وی با بیان اینکه «امام حسین (ع) بزرگترین پرچم اسلام را برافراشته کرد»، ادامه داد: گرچه مراسمات عزاداری حضرت سیدالشهداء (ع) باید به طور دائمی و با عظمت، شور و حرارت بیشتری برگزار شود و این عظمت نیز در رسانه‌ها انعکاس پیدا کند، اما مهمتر از خود عزاداری، تبلیغی است که به وسیله دستگاه امام حسین(ع) برای اسلام ناب اتفاق می‌افتد؛ نباید این تلقی ایجاد شود که شیعیان در ایام محرم صرفاً به عزاداری و گریه می‌پردازند بلکه مردم در دنیا  باید عزت امام حسین(ع) را ببینند.

این نماینده مجلس همچنین با تاکید بر اینکه بهترین روش برای معرفی اسلام ناب در دنیا، به احتزاز درآوردن پرچم حضرت اباعبدالله(ع) است، گفت؛ امام حسین(ع) نیز زمانی که اسلام در حال تحریف شدن بود، اباعبدالله(ع) با قیام خود برای اصلاح جامعه گام برداشت. در همین راستا نیز باید پرچم امام حسین(ع) روز به روز برافراشته‌تر شود و عزت و عظمت سیدالشهداء(ع) بیشتر به نمایش درآید تا بتوانیم به این وسیله اسلام ناب را تبلیغ کنیم.

باقری تاکید کرد: طبیعتاً اگر دنیا با نسخه عاشورا به درستی آشنا شود، هیچ‌گاه اسلام داعشی، اسلام انگلیسی و اسلام آمریکایی را قبول نخواهند کرد؛ چراکه آنها با نسخه اصیل اسلام که شیعه اثنی عشری است، آشنا نیستند.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.