بررسی اولین ماشین برقی ایرانی/ «یوز» موتورسیکلت است یا خودرو؟

در حالی که به کمک ماشین شارژی به راحتی میتوان کودکان را در فضای بیرون از خانه قرار داد. در حال حاضر بیشتر خودروهای الکتریکی که توسط کمپانیهای مطرح ساخته میشوند، شتاب صفر تا صد زیر پنج ثانیه دارند و سرعت آنها نیز به بیش از 250 کیلومتر بر ساعت میرسد. خودروی پورشه تایکان 4 اس از برخی مدلهای تسلا که سرعت بیشتری دارند، گرانتر است! مواردی از آتش سوزی خودروهای برقی در گاراژها گزارش شده است. به عنوان یک دانشمند در زمینه آب و هوا، مدتهاست که شیفته نحوه واکنش مردم نسبت به چیزهای ناآشنا یا جدید برای آنها، هستم. البته همه جزئیات مربوط به این وسیله نقلیه هوشمند جدید در دسترس نیست؛ اما لسکو میگوید که این خودرو “استثنایی” و “هوشمند، فوق مدرن و پیشرفته” خواهد بود. این پلتفرم که اخیراً توسعه پیدا کرده است، توسط تعدادی از وسایل نقلیه Lynk & Co مورد استفاده قرار گرفته است.

و همچنین سعی میکنم در برنامههایی در زمینه انرژی خورشیدی شرکت کنم زیرا مجتمعی که در آن زندگی میکنم به من امکان استفاده از پنلهای خورشیدی در خانهام را نمیدهد. با این حال، برق خانه من به ندرت برای مدت زمان قابل توجهی رفته است و در حدی نبوده که این موضوع بتواند نگرانم کند. در حالی که تعداد خودروهای برقی در همه جای دنیا به سرعت در حال افزایش است، اما اکثر موتورهای برقی بر روی ماشین های کوچک تر نصب می شوند. در واقع گزارشهایی هم از سوختن خودروهای بنزینی وجود دارد. در واقع انتظار نداشتیم این خودروها با نیروی برق و با آن باتری های سنگینشان، بتوانند از نظر سرعت با خودروهای بنزینی رقابت کنند. اگر این موارد نادر را در نظر نگیریم، تجزیه و تحلیلها نشان داده است که احتمالاً آتش سوزی خودروهای برقیها بیشتر از خودروهای بنزینی نیست. تسلا پس از تولید محصول اسپرت برقی خود یعنی رودستر تصمیم گرفت که در قدم بعدی یک خودرو سدان خانوادگی الکتریکی تولید کند و در نتیجه مدل S تسلا را طراحی و روانه بازار کرد. خودروسازان نیز برای تولید انبوه خودروی برقی نیاز به حمایت ویژه از طریق سرمایه گذاری در خط تولید خود دارند و لازم است تا تسهیلات لازم از سوی بانکها و دیگر مؤسسات در اختیار آنها قرار گیرد.

این موضوع باعث شد که یوز برای دریافت مجوز پلاک گذاری دچار مشکل شود و حدود ۵ سال به تاخیر بیافتد. خودروهای الکتریکی دارای باتریهای بسیار بزرگ و سنگینی هستند که وزن بالای آنها میتواند روی سرعت و شتاب این خودروها تاثیر منفی بگذارد. Daniella Whyte به بررسی علت واکنش منفی افراد نسبت به تغییر میپردازد. Clutch کلاچ برای کامپیوتر یک بازی در سبک ماشین سواری است که با ارائه ویژگی های متنوع تبدیل به یکی از محبوب ترین بازی های ماشینی ایرانی شده است. با این حال، این وب سایت همچنین در پاسخ به شک و تردید در مورد خودروهای برقی، اشاره میکند: “اما وقتی به تصویر بزرگتر نگاه میکنید، خودروهای برقی به هنگام مقایسه کل چرخه عمر آنها (از جمله تولید و دفع باتری) در مقایسه با اتومبیلهای بنزینی”پاکتر” هستند. در حال حاضر خودروهای برقی زیادی توسط شرکتهای مختلف خودروسازی تولید شدهاند که هر کدام از آنها دارای فناوریهای پیشرفتهتری نسبت به نسلهای گذشته خود هستند.

صنعت اسباب بازی با تکنولوژی بالا روشهای ایمن و در عین حال مهیجی را برای سرگرم کردن کل خانواده ارائه میدهد. در این میان تکنولوژی های الکتریکی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. تعداد موتور ها: ماشین شارژی ها با تعداد موتور های مختلفی تولید می شوند از تک موتوره گرفته تا دو و چهار موتوره که تعداد موتور ها تعیین کننده قدرت و سرعت در این ماشین ها می باشد. شرکت هایی مانند تسلا به پیشرفت های چشمگیری در زمینه تولید خودروهای برقی هوشمند دست یافته اند و سایر رقبا مانند پورشه و آئودی نیز شانه به شانه در حال حرکت به جلو هستند. به گفته کارشناسان، این اتفاق نادر است و حدودا در بین ۱۲ میلیون باتری یک بار آتش سوزی رخ میدهد. نکته مثبت این است که این روش باعث بهبود چرخه عمر باتری می شود زیرا جریان شارژ ما کمتر است. ولی در مواقعی هم که این اتفاق افتاده بود، طوفان گرمسیری قابل توجهی در منطقه ما رخ داد. پس برای آشنایی با سریع ترین ماشین برقی دنیا با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید