برنامه‌ریزی برای سفر رئیس‌جمهور به پاکستان

0 48


برنامه‌ریزی برای سفر رئیس‌جمهور به پاکستان

وزیر امور خارجه با اشاره به سفر ۲ روزه خود به پاکستان اظهار کرد: در این سفر با مقامات ارشد پاکستان در خصوص موضوعات سیاسی، اقتصادی، مرزی و گردشگری گفت‌وگو و رایزنی خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان  که به منظور یک دیدار رسمی به دعوت همتای پاکستانی خود، امشب وارد اسلام آباد – پایتخت پاکستان – شد و مورد استقبال سفیر جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مقامات عالی رتبه وزارت امور خارجه پاکستان قرار گرفت، در جمع خبرنگاران در تشریح اهداف این سفر گفت : از دو روز پیش تیم‌های اقتصادی دو کشور گفت وگوهای خود را در اسلام آباد شروع  کرده اند  و ما نیز در دیدارهایی که با  همتای خود و  دیگر مقامات ارشد پاکستان خواهیم داشت، در خصوص موضوعات سیاسی، اقتصادی ومسائل مرزی و گردشگری گفت‌وگو خواهیم کرد.
 وی ادامه داد: فکر می‌کنم با توجه به تنوع  مسائلی که در روابط دو کشور وجود دارد و مشترکات فراوانی که بین ایران و پاکستان  است،  فصل جدیدی از مناسبات دو کشور درجریان  دیدار اخیر آقای رئیسی و نخست‌وزیر پاکستان درمنطقه  مرزی پیشین – مند پایه‌گذاری شد.
 وزیر امور خارجه همچنین  تصریح کرد: در این سفر و ملاقات با مقامات پاکستان  درباره زمان سفر آقای رئیسی به پاکستان در آینده، گفت‌وگو و توافق خواهیم کرد.
انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.