برگزاری هفتمین دوره آموزش منطقه ای ستاد انتخابات، به میزبانی سیستان و بلوچستان

0 51ایسنا/سیستان و بلوچستان همایش دو روزه منطقه‌ای آموزش انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، صبح امروز با حضور محمدرضا غلامرضا، معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور و فرمانداران و مجریان انتخابات استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، در شهرستان چابهار برگزار شد.

محمدرضا غلامرضا، معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در این همایش آموزشی دو روزه گفت: میانداری و بی‌طرفی از شاخص‌های مهم مجریان انتخابات است که موجب هم افزایی و فراهم شدن زمینه اعتماد در بین دو جامعه رای دهندگان و نامزدان انتخاباتی می شود.

معاون سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: مسئولیت پذیری در انتخابات یک تکلیف همگانی است که همه باید بر مبنای کار جهادی و تدبیر به‌موقع از بروز کوچکترین اخلال در امور انتحابات پیشگیری کنیم.

به گزارش ایسنا، رئیس ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: قانونمداری مجریان انتخابات و حرکت در چارچوب قانون، اثبات پایبندی به شاخص‌های مجری امری بسیار مهم و حایز اهمیت است که می‌تواند به برگزاری انتخاب سالم بر مبنای اصل امانتداری و حفظ و صیانت از آرا مردم، کمک کند.

وی افزود: مجریان و برگزارکنندگان انتخابات حتما باید تسلط و تجربه کافی را برای برگزاری انتخاباتی سالم داشته باشند و در برخورد و تعامل عادلانه با نامزدهای انتخاباتی خصوصا در بهره مندی از امکانات عمومی که جزو تغییرات جدید قانون بوده نهایت دقت، همراهی و همکاری را داشته باشند.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.