برگزاری کنفرانس «برنامه هفتم توسعه؛ فرصتی برای احیای هوشمندسازی»

0 52با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات معاونت علمی ریاست‌جمهوری، «کنفرانس برنامه هفتم توسعه؛ فرصتی برای احیای هوشمندسازی» ۸ و ۹ شهریورماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، سید محمد کرباسی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات با اعلام این خبر، گفت: این کنفرانس با حمایت و مشارکت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

وی افزود: در برگزاری این رویداد کانون‌های هماهنگی فاوا و افتا و همچنین تشکل‌ها و شرکت‌های خصوصی نیز همکاری دارند.

به گفته کرباسی، این کنفرانس شامل سخنرانی‌های کلیدی، پنل‌های تخصصی و نمایشگاه ارائه توانمندی‌های داخلی خواهد بود و مانند کنفرانس‌های ظرفیت قبلی، حضور شرکت‌ها و نهادهای مرتبط و فعال در آن رایگان است.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال پذیری و ارتباطات معاونت علمی درباره ضرورت توجه به هوشمندسازی در صنایع، گفت: هوشمندسازی یک فرایند بسیار کاربردی در صنایع مختلف است که می‌تواند به انجام بسیاری از فرایندها و فعالیت‌های هوشمند و مبتنی بر تکنولوژی‌های روز که در گذشته حتما باید توسط نیروهای انسانی انجام می‌شدند، کمک کند.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، وی همچنین گفت: برگزاری چنین رویدادهایی می‌تواند گامی بزرگ و اثرگذار در شناسایی و تجمیع بازیگران حوزه هوشمندسازی در کشور باشد تا توانمندی این مجموعه‌ها و افراد به زیست بوم فناوری و نوآوری این حوزه متصل شود.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.