بزرگ ترین خودرو برقی دنیا

از اینرو، بیشتر والدین ممکن است قصد خرید چنین ماشینی را داشته باشند اما اطلاعات زیادی در مورد مناسب بودن آن و نحوه خرید ماشینی مناسب برای کودکشان نداشته باشند. مدت زمان مناسب برای شارژ باتری ماشین شارژی به عوامل مختلفی مانند نوع و جنس باتری بستگی دارد، در کل یک استاندارد برای شارژ باتری در این وسایل وجود دارد. ماشین های کوبنده مناسب کودکان تا بزرگسالان است و به دلیل ایمنی و امنیت و هیجانی که به فرد انتقال میدهد جزء محبوب ترین وسایل شهربازی است. به همین دلیل ماشین های مناسب برای این گروه سنی، بیشتر شبیه به ماشین های واقعی هستند. دسته حمل: اگر ماشین شارژی را برای استفاده در هر مکانی می خواهید به دنبال مدل هایی بروید که دسته حمل دارند، این ماشین ها دقیقا شبیه به چمدان های مسافرتی به راحتی حمل می شوند. اگر به دنبال خرید ماشین شارژی شاسی بلند یا خرید ماشین شارژی دو موتوره و چهار موتوره هستید، باید پول بیشتری پرداخت کنید. بنابراین اگر تصمیم بگیریم که به سمت انرژی های تجدیدپذیر برای تولید برق برویم و دفع ایمن باتری ها را انجام دهیم، نتیجه می گیریم که خودرو های الکتریکی مطمئن بسیار سبزتر از خودرو های معمولی ICE هستند..

واحد انتقال(Transmission): کار آن انتقال انرژی جنبشی تولید شده توسط موتور به چرخهاست. Kuhn Schweitz می گوید که کامیون برقی هر روز حدود 20 بار از معدن به سمت کارخانه جابه جا می کند و در طول این مدت انرژی معادل 200 کیلووات ساعت (77 مگاوات ساعت در سال) تولید می کند. فضایی برای محفظه چمدان فراهم نمی کند، اما صندلی های عقب را می توان جمع کرد تا فضای ذخیره سازی فراهم شود و باتری آن اجازه می دهد با هر بار شارژ ۱۰۵.۶ مایل (حدود ۱۶۹ کیلیومتر) مسافت را طی کنید. ارتفاع تایرهای آن نیز حدود 2 متر است. تا به حال ماشین هاي برقی زیادی در سال هاي قبل دیده ایم اما تولید یک سوپرماشین اسپورت به صورت برقی در این بازار تا حدی عجیب و گرچه خوشگل به نظر میرسد و همین فرمایش موجب نظرات گوناگون موافقان و منتقدان در مورد آن شده هست. قبل از هر کاری مشخص کنید چه میزان قرار است هزینه کنید، زمانی میزان بودجه را مشخص کنید خود به خود خیلی از گزینه ها از دایره انتخاب شما حذف می شوند و انتخاب برای شما راحت تر می شود. به غیر از ولت متر شما به ابزارهایی مانند پیچ گوشتی، انبردست و چکش که معمولا در دسترس هستند، نیاز دارید (همه ابزارهایی که می توانید در جعبه ابزار خود در خانه پیدا کنید).

سیستم فنر: اگر کودک شما از ماشین برای سطوح نامشخص می خواهد بهتر است برای جلوگیری از آسیب به ماشین شارژی و ستون فقرات کودک خود نوع کمک فنر دار آن را تهیه کنید. ولی اصلا جای نگرانی وجود ندارد مدت زمان لازم برای شارژ باتری بیشتر ماشین ها بین دو تا چهار ساعت است، البته به علت داشتن سیستم قطع کن اگر مدت بیشتری هم در شارژ بمانند مشکلی برای آن ها پیش نخواهد آمد. قابلیت کنترل از دور: در تمامی مدل های جدید ماشین شارژی یک یا چند ریموت کنترل برای هدایت ماشین توسط والدین وجود دارد که به وسیله باتری کتابی یا چند عدد باتری نیم قلم کار می کنند. 7. کنترل از راه دور (ریموت کنترل): مواقعی که کودک توان کنترل ماشین را به تنهایی ندارد و یا والدین می خواهند نظارت بیشتری داشته باشند این وسیله بسیار کارساز است. در انتها باید اشاره کرد که استفاده از این وسیله بازی مهیج میتواند برای کودکان علاوه بر ایمنی و امنیت، از هیجان زیادی برخوردار باشد. علاوه بر امکانات ضروری که تقریبا تمام ماشینهای شارژی کودکان دارند، بسیاری ویژگیها و امکانات جانبی نیز وجود دارد که هنگام خرید باید به آنها توجه داشته باشید.

ولتاژ باتری به عوامل مختلفی همچون تعداد موتور و تعداد لوازم جانبی آن ها دارد در برخی مدل ها دو باتری وجود دارد. آپشن ها: هرچه تعداد این آپشن ها بالاتر می رود، به تبع قیمت ماشین هم بالا می رود. تعداد موتور ها: ماشین شارژی ها با تعداد موتور های مختلفی تولید می شوند از تک موتوره گرفته تا دو و چهار موتوره که تعداد موتور ها تعیین کننده قدرت و سرعت در این ماشین ها می باشد. قیمت پایین به تعداد فزاینده ای از مردم، عمدتا جوانان و افراد کم درآمد که در خارج از شهرهای بزرگ زندگی می کنند، اجازه می دهد اولین اتومبیل خود را خریداری کنند. شرکت خودرو سازی چینی هوزون «Hozon» یکی از تولیدکنندگان خودروهای برقی در چین است که به دلیل قیمت متوسط و هزینه های پایین برای وسایل نقلیه الکتریکی، در مناطق کم درآمد محبوبیت بیشتری کسب کرده است. قیمت وسایل نقلیه الکتریکی در حال رسیدن به برابری با خودروهای با سوخت فسیلی است. درواقع این وسیله نقلیه یک خودرو چهارچرخ با کاربری بین خودرو و موتورسیکلت است که در کشورهای اروپایی قوانین راهنمایی و رانندگی مشابه موتور سیکلتها دارد. دیجیاتو/ در طی یکی دوماه گذشته موضوع تولید و شماره گذاری خودرو یا موتورسیکلت چهارچرخ برقی یوز در فضای مجازی حاشیه زیادی به همراه داشته است و به عنوان اولین ماشین برقی ایرانی مورد توجه عمومی قرار گرفته است، از این رو تصمیم گرفتیم تا در قالب یک گزارش ویدیویی به تست و بررسی یوز به عنوان اولین خودرو برقی کشور بپردازیم هرچند که سازندگان این محصول درست مانند پلیس راهور به استفاده از واژه کوداریسایکل یا موتور سیکلت چهارچرخ برای آن تاکید دارند.

دیدگاهتان را بنویسید