بسیاری از برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی با ذائقه دانشجویان همخوانی ندارد

0 46معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: بسیاری از برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی به دلیل فاصله نسل‌ها با ذائقه دانشجویان همخوانی ندارد و باید به این موضوع توجه جدی شود.

به گزارش ایسنا، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید از دوره آموزشی «کنشگری فرهنگی رسانه‌ای؛ از ایده‌پردازی تا جریان‌سازی» ویژه کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های منطقه یک گفت: جهان جدید بر محور خلاقیت سامان یافته است و بدون خلاقیت و نوآوری، امکان همزیستی با جهان جدید از بین می‌رود. سرعت تحولات در جهان بسیار بالا رفته است و جهان سرمایه‌داری برای همراه شدن با این تحولات چاره‌ای جز اتکا به خلاقیت و نوآوری ندارد.

وی ادامه داد: اما حتماً باید در این مسیر مرزهای اخلاقی را مراعات کرد و به بهانه نوآوری به اخلاقیات و هنجارهای جامعه تجاوز نکرد. خلاقیت و نوآوری یک امکان نیست، بلکه یک ضرورت عصری است.

کلانتری تصریح کرد: بسیاری از برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی به دلیل فاصله نسل‌ها با ذائقه دانشجویان هم خوانی ندارد و باید به این موضوع توجه جدی شود. تحریک خلاقیت موجب تولید نوآوری و تولید فناوری‌های جدید در حوزه فرهنگی و اجتماعی شده و ذهنی که خلاق می‌شود، خلاقیت خود را به همه حوزه‌ها تسری می‌دهد. لذا خلاقیت سبکی از زیستن است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تاکید بر لزوم فعالیت‌های خلاقانه و فناورانه گفت: فعالیت‌های خلاقانه و فناورانه باید با مشارکت همه دانشجویان به عنوان ذی نفعان اصلی کنشگران انجام شود که کم هزینه‌ترین روش برای پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: چاره‌ای جز ورود به عرصه فناوری و نوآوری نداریم و برای تکثیر و تنوع محصولات فناورانه باید طراحی خلاقانه‌ای داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه الزهرا، در این دوره آموزشی موضوعاتی چون جذب با محتوا، اصول و فنون خلاقیت و ایده‌پردازی و از ایده تا دیده، در قالب کارگاه‌های تعاملی توسط اساتید این حوزه، ارائه و با حضور و مشارکت کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.