بسیج دانشجویی و استادی ۲ بازوی توانمند انقلابی ما در دانشگاه‌ها هستند

0 41معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید برای تقویت نیروهای ارزشی و انقلابی در دانشگاه‌ها تلاش کنیم؛ بسیج دانشجویی و استادی دو بازوی توانمند انقلابی ما در دانشگاه‌ها هستند؛ باید در حوزه نرم‌افزاری یک هم‌افزایی بین مجموعه‌های ارزشی دانشگاه‌ها نیز صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، علی خطیبی در نشست رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی که امروز (دوشنبه) در سالن شهدای جهاد علمی برگزار شد، اظهار کرد: ظرفیت‌هایی در قانون بودجه وجود دارد که دانشگاه‌های ما خوب به آن نپرداخته‌اند.

وی به بحث فاینانس اشاره کرد و گفت: ظرفیت ۳۰ میلیارد یورویی وجود دارد که می‌توانیم از این ظرفیت قانونی بهره‌مند شویم؛ در ذیل این قانون آمده است تجهیزات فنی و حرفه‌ای و آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری اگر خریداری انجام دهند، دولت متعهد به بازپرداخت آن است.

وی تصریح کرد: اعتباری درخصوص تعمیر و تجهیز به دانشگاه‌های کشور پرداخت شده که یک اتفاق بی‌نظیر بوده و ۱۰۰ درصد اعتبار تعمیر و تجهیز سه ماهه اول به دانشگاه‌ها پرداخت شده است.

خطیبی افزود: توقع داریم که اولویت اول تعمیرات اساسی دانشگاه‌ها باشد تا در آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاهی با خوابگاه و سلف سرویس خراب بازگشایی نشود. همچنین باید بخشی از آن نیز برای خرید تجهیزات دانشگاهی در نظر گرفته شود.

وی تأکید کرد: رؤسای دانشگاه‌ها درخصوص بازسازی فضای دانشگاه‌ها اهتمام ویژه داشته باشند.

خطیبی ضمن درخواست از رؤسای دانشگاه‌ها کشور برای رسیدگی به معیشت و رفاه یاوران علمی، اظهار کرد: در خصوص مسکن اساتید و کارکنان اتفاقات مبارکی رخ داده؛ برای نخستین بار است این شرایط به لحاظ قانونی پیش آمده که از اراضی دانشگاه‌ها برای ساخت مسکن اساتید و کارکنان بهره گیریم. در این راستا با وزارت راه و شهرسازی تفاهم‌نامه‌ای امضا شده و امیدواریم عملیات اجرایی ساخت مسکن اساتید و کارکنان را هرچه زودتر اعلام رسانه‌ای کنیم.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: دانشگاه‌ها ظرفیت علمی خوبی در حوزه طراحی و معماری دارند؛ در این راستا تقاضا کرده‌ایم با ظرفیت علمی دانشگاه‌ها هم در طراحی و هم ساخت، طرح جهش مسکن صورت گیرد و بدین منظور از ظرفیت هنر معماری نوین و طراحی ایرانی اسلامی نیز بهره گیرند.

وی با بیان اینکه برای آغاز سال تحصیلی جدید نیاز سخت‌افزاری و نرم‌افزاری وجود دارد، افزود: باید برای تقویت نیروهای ارزشی و انقلابی در دانشگاه‌ها تلاش کنیم؛ بسیج دانشجویی و استادی دو بازوی توانمند انقلابی ما در دانشگاه‌ها هستند؛ باید در حوزه نرم‌افزاری یک هم‌افزایی بین مجموعه‌های ارزشی دانشگاه‌ها نیز صورت گیرد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.