بیاتی: دفاع از مظلومان جزء جدایی‌ناپذیر فرهنگ مردم ایران است

0 9سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: دفاع از مظلومان، مستضعفان و محرومان جزء جدایی‌ناپذیر از فرهنگ مردم جمهوری اسلامی ایران است.

ولی الله بیاتی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه مردم ایران در حمایت از مظلومان جهان مخالفتی با سیاست‌های حاکمیت ندارند، بیان کرد: در مکتب شیعه و اسلام ناب محمدی بر دفاع از مستضعفان و مظلومان تاکید شده و این موضوع جزء آموزه‌های دینی ما است. از صدر اسلام نیز پیامبر اسلام(ص) توجه ویژه ای به این قشر داشتند. انقلاب اسلامی ایران نیز به فرموده حضرت امام، انقلاب پا برهنگان بود. یعنی انقلاب محرومان و مستضعفان بود. این قشر بودند که در دوران ۸ سال دفاع مقدس بیشترین شهید و جانباز را دادند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دفاع از مظلومان، مستضعفان و محرومان جزء جدایی ناپذیر فرهنگ مردم جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: امروز نیز مردم فلسطین به معنای واقعی کلمه مظلوم واقع شده اند، جنگی شروع شده است و نیروهای نظامی درگیر هستند. طبق قوانین بین المللی تجاوز و حمله به افراد غیر نظامی جنایت جنگی است. امروز اسرائیلی ها با حمله به مردم غزه و کودکان و زنان که سلاحی در دست ندارند که از خود دفاع کنند، جنایت جنگی انجام می دهند.

نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر اساس آموزه های دینی مردم ایران به صورت خودجوش حامی مردم فلسطین هستند و همواره در حمایت از مظلومان در صحنه بوده اند. ممکن است یک مسئولی بنا به مصلحت خود یا دستگاه مربوطه حرفی بزند که خارج از فرهنگ مردم بوده و پذیرفته شده نیست، ولی مردم ایران بر اساس آموزه های دینی و شئونات اسلامی برای حمایت از مردم غزه گام بر می دارند.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.