بین‌المللی‌کردن شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار صندوق نوآوری

0 52رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، سرمایه‌گذاری برای توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان را از برنامه‌های سال جاری این صندوق عنوان کرد و گفت: بین‌المللی‌کردن شرکت‌های دانش‌بنیان جزو ماموریت‌های مهم ما بشمار می‌آید.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر محمدصادق خیاطیان در دیدار اعضای هیئت ‌مدیره انجمن سرمایه‌گذاری خطر پذیر ایران، ضمن ابراز خرسندی از مسائل و ایده‌های طرح‌شده از سوی اعضای هیئت مدیره این انجمن، بیان کرد: بحث سرمایه‌گذاری بر توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از نخستین موضوعاتی بود که ما از آغاز امسال با جدیت آن را در صندوق نوآوری پیگیری کرده‌‎ایم و اکنون نیز به دنبال آن هستیم تا با همکاری بازیگران مختلف زیست‌بوم تامین مالی نوآوری، توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان را محقق کنیم.

وی افزود: صندوق نوآوری با تمام ظرفیت خود برای رسیدن به این هدف تلاش می‌کند؛ چرا که بین‌المللی‌کردن شرکت‌های دانش‌بنیان جز ماموریت‌های مهم ما به شمار می‌رود.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه اگر شرکت‌‍‌های دانش‌بنیان روی به سمت بین‌المللی‌شدن نیاورند و زمینه حضور آنها در بازارهای بین‌المللی فراهم نشود، نمی‌توانند به رشد قابل قبولی دست یابند و در معرض شکست قرار می‌گیرند، اظهار کرد: از سوی دیگر بحث درآمدهای ارزی که این شرکت‌ها می‌توانند با صادرات محقق کنند، اهمیت بسیار دارد و در این زمینه نیز ما به دنبال آن هستیم که با همه بازیگران زیست‌بوم تامین مالی نوآوری از جمله شبکه بانکی، بازار سرمایه و بخش خصوصی همکاری‌های نتیجه‌بخشی را به ثمر رسانیم.

خیاطیان اظهار کرد: در همین زمینه، صندوق نوآوری بسته صادراتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان طراحی کرده و انواع متنوعی از خدمات خود را در این راستا به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌دهد. این بسته با جامع‌ترین نگاه طراحی شده است؛ با این همه در صندوق نوآوری و شکوفایی، از انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر و همچنین مدیران صندوق‌های پژوهش و فناوری دعوت می‌کنیم که اگر پیشنهادهایی در راستای عملیاتی‌شدن یا جامع‌تر شدن آن دارند، به صندوق اعلام کنند.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه تلاش ما در صندوق نوآوری این است که توان و اندازه فعالیت‌های صندوق‌های پژوهش و فناوری افزایش یابد، گفت: از سوی دیگر تاکید داریم صندوق‌های پژوهش و فناوری حتما فعالیت‌های خود را به‌گونه‌ای سامان داده و شفاف‌سازی کنند که دغدغه‌‎ای برای نهادهای نظارتی به وجود نیاید.

خیاطیان خاطرنشان کرد: انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای ما در صندوق نوآوری، یک همکار استراتژیک به حساب می‌آید و حتما به دنبال آن هستیم که با توسعه مسئله سرمایه‌گذاری بر فناوری، از پیشنهادها و نظرهای این انجمن نیز بهره‌مند باشیم.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.