تاسیس مرکز نوآوری در دانشکده شیمی دانشگاه امیرکبیر

0 17رئیس دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از تاسیس مرکز نوآوری دانشکده شیمی خبر داد و گفت: با شرکت نفت و گاز سرو در زمینه تولید کاتالیست‌ها همکاری مشترک داریم.

به گزارش ایسنا، دکتر مجید عبدوس در مورد فعالیت‌های این دانشکده، افزود: اخیرا دانشکده شیمی اقدام به راه‌اندازی مرکز نوآوری در قالب تفاهم‌نامه‌ای با شرکت نفت و گاز سرو کرده است؛ سنتز کاتالیست‌های جدید برای صنایع پتروشیمی، صنایع نفت و گاز از جمله محورهای این همکاری است. 

دکتر عبدوس با بیان اینکه در حال حاضر در زمینه تولید کاتالیست‌ها پروژه‌های مشترکی را با برخی صنایع داریم، ادامه داد: همچنین پروژه‌هایی در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی داریم که در حال اجراست و روی استانداردسازی لوازم آرایشی فعالیت می‌کنیم. 

وی گفت: اکثر فارغ‌التحصیلان دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در شرکت‌های پتروشیمی، صنایع شیمیایی و شرکت‌های خصوصی لوازم آرایشی بهداشتی مشغول فعالیت هستند.

رئیس دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه در واقع تربیت دانشجو، تربیت کارشناس برای شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع شیمیایی کشور است، خاطر نشان کرد: انجام پروژه‌های مشترک با این شرکت‌های دانش‌بنیان، حمایت از دانشجویان المپیادی و دانشجویان ممتاز، از جمله اقدامات مؤثر دانشکده شیمی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به همکاری‌های دانشکده شیمی با سایر دانشگاه‌ها، گفت: تا کنون توانسته‌ایم با دانشگاه علوم پزشکی ارتش، تفاهم‌نامه‌ همکاری داشته باشیم.

دکتر عبدوس اظهار کرد: حدود ۲۵۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی در این دانشکده در گرایش‌های کارشناسی ارشد شیمی ‌فیزیک، شیمی کاربردی، شیمی آلی، شیمی تجزیه و شیمی معدنی مشغول تحصیل هستند. 

وی با بیان اینکه در مقطع دکتری در گرایش شیمی کاربردی دانشجو جذب می‌کنیم، گفت: اکثر تحقیقات این دانشکده در زمینه پروژه‌های کاربردی مورد نیاز در صنایع شیمیایی کشور است. 

دکتر عبدوس یادآور شد: این دانشکده درصدد پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی و پیگیر صدور مجوز برای آن است.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، این استاد دانشگاه اظهار کرد: در بین دانشکده‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بیشترین تعداد مقالات توسط محققان دانشکده شیمی به چاپ رسیده است که نزدیک به ۴۰۰ مقاله در سال توسط اساتید این دانشکده در مجله‌های معتبر بین‌المللی ISI به چاپ می‌رسد. 

وی خاطر نشان کرد: همچنین حدود ۵۰ کتاب توسط محققان دانشکده شیمی در انتشارات داخلی و خارجی منتشر شده است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.