تاکید امیر عبداللهیان بر اهمیت استمرار تبادل هیات در سطوح عالی میان ایران و صربستان

0 62


وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و “ولادیمیر اورلیچ “رئیس پارلمان جمهوری صربستان در دیداری در محل وزارت امورخارجه، موضوعات مورد علاقه دو کشور در حوزه همکاری‌های دوجانبه خصوصا در بخش دیپلماسی پارلمانی را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار دادند.

به گزارش ایسنا، حسین امیر عبداللهیان، فرصت حضور رییس پارلمان صربستان و هیئت همراه را برای ارتقای همکاری‌های دو کشور با اهمیت خواند.

 امیرعبداللهیان روند رشد مناسبات فیمابین در بخشهای سیاسی،  اقتصادی و فرهنگی را مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد تبادل هیئتهای در سطوح عالی میان دو کشور استمرار داشته و در گسترش هرچه بیشتر همکاری ها ایفای نقش کند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار همچنین اهانت به قرآن کریم در سوئد و دانمارک را عامل جریحه دار شدن احساسات دو میلیارد مسلمان در جهان دانست و افزود: ما اهانت به کتب آسمانی را محکوم دانسته و معتقدیم نباید به بهانه آزادی بیان  اجازه اقدام اهانت آمیز به مقدسات مسلمانان و پیروان ادیان الهی داده شود.

تاکید امیر عبداللهیان بر اهمیت استمرار تبادل هیات در سطوح عالی میان ایران و صربستان

ولادیمیر اورلیچ، رئیس پارلمان جمهوری صربستان نیز در این دیدار با قدردانی از سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشورش، دیدار و ملاقاتهای انجام شده با رییس جمهور اسلامی ایران و همچنین ریاست مجلس شورای اسلامی و برخی از وزرای ایرانی را مفید ارزیابی کرد و بر اراده دولت و پارلمان صربستان برای ارتقای مناسبات همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران  تاکید نمود.

وی ضمن ارزیابی مثبت از همکاری پارلمانهای دو کشور تصریح کرد: به دلیل اهمیت مناسبات با جمهوری اسلامی ایران، گروه دوستی پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران در پارلمان صربستان از پرشمارترین گروههای دوستی محسوب می‌گردد.

در این دیدار  ابوالفضل عمویی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.