تاکید ذوالنوری و حاجی دلیگانی بر لزوم پرداخت مطالبات کشاورزان

0 54نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکری خواستار پرداخت هزینه خرید تضمینی محصولات کشاورزان از سوی دولت شد.

به گزارش ایسنا، حسین‌علی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در جلسه روز دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ صحن مجلس در تذکری با اشاره به ماده ۲۲ آیین نامه داخلی مجلس درباره حفظ شأن و جایگاه قوه مقننه تاکید کرد: ما قانونگذاری کردیم و بر اساس قانون از خرید تضمینی محصولات کشاورزی مصوب 28 آبان 1399 در همین مجلس مصوب کردیم که محصولات کشاورزی به چه صورتی تضمینی خریداری شود و بر اساس تبصره 4 ماده 3 این قانون، سازمان برنامه و بودجه مکلف شده که اعتبار لازم را به صورت صددرصدی برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله گندم پیش بینی کند.

وی گفت: نزدیک به دو ماه است که کشاورزان گندم خود را تحویل سیلوها داده اند، اما پولی به آنها پرداخت نشده است؛ کشاورزان ما بسیار شریف هستند که در جایی که خارجی‌ها گندم را کیلویی 30 هزار تومان می‌خریدند، اما آنها محصول خود را به نصف این رقم به دولت تحویل می‌دهند.

به گزارش ایسنا، محتبی ذوالنوری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی گفت: اصل تذکری که شما به دولت دادید، خوب است، حتی در هفته های گذشته این تذکر به دولت داده شد که متاسفانه طلب گندمکاران ما را پرداخت نکرده است، چرا که کشاورزان ما بضاعت کافی را ندارند که دولت از پرداخت هزینه محصولات آنها کوتاهی کند.

وی اظهار کرد: سرعت نرخ تورم بالاست، مطالبات کشاورزان پرداخت نشده و از طرفی نیز قدرت خرید آنها کاهش یافته است، بنابراین این تذکر را ما نیز به دولت تاکید می‌کنیم.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.