تجمع اعتراضی دانشگاهیان دانشگاه ادیان و مذاهب مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران برگزار شد

0 7ایسنا/قم جنایات رژیم جعلی صهیونیستی در نوار غزه مصداق جنایت علیه بشریت و نقض حقوق بشر است.

به همت معاونت فرهنگی اجتماعی، جمعی از اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ادیان و مذاهب با حضور در حرم مطهر بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران با آرمان‌های امام(ره)، شهدا و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند. همچنین در پی اقدام بی‌رحمانه رژیم اشغالگر و کودک‌کش صهیونیستی در کشتار مردم غزه و در حمایت از آرمان‌های فلسطین، تجمع اعتراضی دانشگاهیان دانشگاه ادیان و مذاهب در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران برگزار شد.

در این تجمع اعتراضی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مجید مسعودی قائم مقام معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ادیان و مذاهب ضمن محکوم کردن این جنایات گفت: جنایات رژیم جعلی صهیونیستی در نوار غزه مصداق جنایت علیه بشریت و نقض حقوق بشر است.

وی خطاب به نمایندگان سازمان ملل متحد گفت: هیچ وجدان آگاه و انسان آزاده‌ای حمله به مدارس، بیمارستان‌ها، امدادگران و غیر نظامیان به ویژه زنان و کودکان را بر نمی تابد. همچنین برقراری آتش بس فوری با هدف جلوگیری از بروز ضایعه انسانی بیش تر باید به خواستی عمومی و جهانی تبدیل شود.

دکتر مجید مسعودی ادامه داد: حق آزادی سرنوشت ایجاب می‌کند مردم غزه خود سرنوشت خود را تعیین نمایند بنابراین حل مسئله فلسطین مطابق فرمایشات ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای راهکاری مردمی مبتنی بر آرای خود مردم دارد و قدرت‌های فرا منطقه‌ای تنها بر پیچیده تر شدن اوضاع و تشدید تنش‌ها می‌افزایند. همچنین ملت‌های مسلمان باید در حمایت از آرمان فلسطین یک صدا دوباره امت واحده را متجلی نمایند.

قائم مقام معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اظهار کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران حسب وظیفه انسانی خود که در قانون اساسی نیز ذکر شده است حمایت از مردم مظلوم فلسطین و گروه‌های مقاومت را سرلوحه کار قرار می‌دهد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید علی بطحایی مدیرکل پژوهش دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان میزان خسارات وارده به شهر غزه و جنایاتی که این رژیم در برابر دیدگان جهانیان انجام می‌دهد افزود: رژیم غاصب صهیونیستی در خیال خام خود با بمباران مساجد، مدارس و بیمارستان‌ها و به خاک و خون کشیدن غیر نظامیان بی‌گناه و با اتکاء به شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار درصدد است از این طریق آبروی از دست رفته خود را ترمیم کند.

مدیرکل پژوهش دانشگاه ادیان و مذاهب تصریح کرد: جنایات این رژیم ضد بشری در بمباران و استفاده از بمب فسفر سفید در غزه که به شهادت هزاران نفر از مردم مظلوم این خطه انجامیده، نهایت وحشی گری اسرائیلی را نشان می‌دهد.

وی گفت: جنایات آشکار این رژیم جلاد و هم پیمانانش در  غزه وجدان‌های بیدار جهانیان را به قضاوت فرامی‌خواند تا برای تحقق حقوق طبیعی ملت ستمدیده فلسطین که بیش از ۷۵ سال تحت ظلم و جور صهیونیستِ منفور و کودک کُش و حامیان جلادش سکوت نکنند.

در پایان این تجمع اعتراضی با قرائت بیانیه‌ای در محکومیت جنایات رژیم غاصب صهیونیستی همراه بود. متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَسَیعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَی مُنْقَلَبٍ ینْقَلِبُونَ

ما امروز در اینجا گردهم آمده‌ایم تا صدای مظلومانی باشیم که پس از سال‌ها محاصره و محرومیت، اینک که ناگزیر، گزینه‌ی مقاومت را برگزیده‌اند، با بیرحمانه‌ترین خشونت‌ها روبه‌رو شده‌اند.

 صهیونیست‌ها که نتوانسته‌اند از عهده‌ی  گروه‌های مقاومت فلسطین برآینده، همه‌ی خشم و کین خود را متوجهِ شهروندان غیرنظامی، به‌ویژه، کودکان و زنان بی‌گناه کرده‌اند. در این حملات وحشیانه، بیمارستان‌ها، عبادتگاه‌ها و حتی اردوگاه‌های آوارگان نیز مصونیتی نداشته‌اند.

 کشورهای غربی که در ماجرای اوکراین، از همه‌ی امکانات خود بهره گرفتند تا از مقاومت این کشور دربرابر اشغالگری، حمایت کنند و حتی عرصه‌ی بی‌طرف ورزش را نیز از دخالت‌های سیاسی و تحریم‌های خود به‌سود اوکراین، مصون ندانستند، چگونه در برابر ۷۵ سال اشغالگری واضحِ اسرائیل و نیز محاصره‌ی چندساله‌ی غزه‌نشینان و اینک جنایت آشکار جنگی، در حدّ و سطح نسل‌کشی، نه تنها سکوت را پیشه کرده‌اند، بلکه آشکارا از طرفِ اشغالگر و جنایتکار حمایت می‌کنند.

ما دانشگاهیان دانشگاه ادیان و مذاهب، ضمن محکوم‌کردن اقدامات جنایتکارانه‌ی صهیونیست‌ها، از سازمان ملل که در منشور رسمی‌اش در ۱۹۴۵، صیانت از صلح و امنیت جهانی، و جلوگیری از جنگ‌افروزی را آرمان اصلی خودش دانسته، انتظار داریم اقداماتی عاجل و مؤثر را جهت جلوگیری از کشتار جمعی و کوچاندن اجباری یک ملت کهن و ریشه‌دار به عمل آورد.

ما ضمن حمایت از موضع روشن دبیرکل محترم سازمان ملل که از نزدیک، شاهد رنج ومرارت مردم غزه، و جلوگیری از امدادرسانی به آنها بوده است، انتظار داریم که وظیفه‌ی تاریخی و انسانیِ خود را درقبال این‌ همه ظلم و جنایت در حقّ مالکان و ساکنان اصلیِ فلسطین انجام داده، از همه‌ی امکانات قانونی و حقوقیِ خودش برای جلوگیری از یک فاجعه‌ی انسانی به عمل آورد.

گفتنی است در این تجمع اعتراضی اساتید،د انشجویان و کارکنان دانشگاه ادیان و مذاهب با سر دادن شعارهای الله اکبر، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد لشکر دنیا نتواند که جوابم دهد، حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست و ای رهبر آزاده آماده ایم آماده ضمن انزجار از جنایات رژیم منحوس صهیونیستی با مردم مظلوم غزه اعلام همبستگی کردند.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.