تقویم آموزشی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی ابلاغ شد/شروع کلاس‌ها از اول مهر

0 13تقویم آموزشی نیم‌سال اول و دوم سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ دانشگاه‌های علوم‌پزشکی ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، پس از تصمیم معاونت آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تغییر زمان آغاز کلاس‌های درس، تقویم آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی تغییر کرد و اول مهرماه به عنوان زمان آغاز درس دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد.

پیش از این اعلام شده بود، زمان برگزاری کلاس‌های نیمسال اول دانشگاه‌های علوم‌پزشکی از شنبه ۱۸ شهریور تا ۱۳ دی ماه است.

بر اساس ابلاغیه جدید، زمان انتخاب واحد نیمسال اول سال تحصیلی آتی از روز یکشنبه ۲۶ شهریور ماه آغاز می‌شود و در بیست و نهمین روز از آخرین ماه تابستانی به پایان می‌رسد و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کلاس‌های درس دانشجویان از روز شنبه یکم مهر ماه آغاز می‌شود ‌و در روز پنجشنبه ۲۸ دی ماه به پایان می‌رسد.

فرایند ۵ روزه حذف و اضافه نیمسال نخست سال تحصیلی ۱۴۰۳ ۱۴۰۲ از روز شنبه ۱۵ مهر ماه آغاز می‌شود و در روز چهارشنبه نوزدهم مهرماه به پایان می‌رسد.

زمان حذف اضطراری واحدهای درسی در دی ماه لحاظ شده است. این فرایند از روز شنبه ۲ دی ماه آغاز می‌شود و در روز چهارشنبه ۶ دی به پایان می‌رسد.

روز شنبه ۳۰ دی ماه به عنوان نقطه آغاز امتحانات پایان ترم دانشجویان در نظر گرفته شده است. پرونده نیم‌سال نخست سال تحصیلی ۱۴۰۳ ۱۴۰۲ در روز دوشنبه شانزدهم بهمن ماه با پایان امتحانات بسته می‌شود.

نگاهی به تقویم آموزشی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی نشان می دهد که فرایند ترم دوم سال تحصیلی آتی با شروع انتخاب واحد در روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه آغاز می‌شود. فرایند ۵ روزه انتخاب واحد نیم‌سال دوم سال تحصیلی پیش‌رو از روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه آغاز می‌شود و در روز پنجشنبه ۱۹ بهمن به پایان می‌رسد.

کلاس‌های درس دانشجویان در نیمسال دوم از روز شنبه ۲۱ بهمن ماه آغاز می‌شود و روز پنجشنبه ۳۱ خرداد سال ۱۴۰۳ به پایان می‌رسد.

فرایند حذف و اضافه در نیمسال دوم همانند نیمسال نخست سال تحصیلی پیش‌رو ۵ روز است. بر این اساس، دانشجویان از ۵ تا ۹ اسفند فرصت دارند نسبت به فرایند حذف و اضافه اقدام کنند. همچنین زمان حذف و اضافه اضطراری برای دانشجویان از ۵ تا ۹ خرداد ۱۴۰۳ لحاظ شده است.

امتحانات پایان‌ترم دانشجویان از روز شنبه ۲ تیر آغاز می‌شود و در روز سه‌شنبه ۱۹ تیر ماه ۱۴۰۳ به پایان می‌رسد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.