تمام ظرفیت‌های جهاددانشگاهی برای توسعه هرمزگان پای کار خواهد آمد

0 61


ایسنا/هرمزگان سرپرست جهاددانشگاهی استان هرمزگان به همراه هیئت رئیسه این واحد در جلسه تخصصی با مدیرعامل و متخصصان اجرایی، بازرسی و تعمیرات پالایشگاه گاز سرخون و قشم دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر احمد زاهری صبح امروز (سوم مردادماه) در این دیدار با بیان اینکه به دنبال افزایش ارتباط جهاددانشگاهی استان با شرکت پالایشگاه گاز سرخون و قشم هستیم، عنوان کرد: جهاددانشگاهی هرمزگان امروز به دنبال حضور مؤثر تک‌تک معاونت ها، اعضای هیئت علمی، دانش‌آموختگان و شرکت‌های فناور خود در کنار صنعت است و با همه اعتبار خود حامی این ارتباط و قراردادهای منعقده خواهد بود.

وی با توضیح برخی از طرح‌های جهاددانشگاهی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های سایر واحدهای جهاددانشگاهی در کشور، عنوان کرد: جهاددانشگاهی هرمزگان در مرحله نخست به‌صورت بومی و منطقه‌ای به دنبال اجرای طرح‌های خود است و در صورت نیاز، تمام ظرفیت جهاددانشگاهی در کشور به‌عنوان یک ید واحد پای کار خواهد آمد.

زاهری با ابراز امیدواری از اینکه این رفت‌ و آمدها و پیگیری‌ها منتج به ثمرات و برکات برای هر دو مجموعه و در نهایت استان و تبع آن کشور شود، افزود: جهاددانشگاهی در هرمزگان امروز به دنبال این است تا با همه توان و قدرت رسالت‌ها و مأموریت‌های خود را به نحو احسن انجام دهد و در حل مسائل استان به ویژه صنایع ایفای نقش کند.

تمام ظرفیت‌های جهاددانشگاهی برای توسعه هرمزگان پای کار خواهد آمد

مدیرعامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم نیز در این نشست، با تاکید بر نقش ارتباط موثر صنایع و دانشگاه گفت: بدون شک ارتباط کارآمد در گرو توسعه همکاری در راستای نیازمندی‌های جامعه است.

پارسا پروین، توجه به تامین و ساخت قطعات توسط شرکت های داخلی اشاره و بیان کرد: صنعت گاز پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با اهدافی نظیر رهایی از وابستگی، صرفه جویی در حوزه انرژی، رسیدن به قله های خودباوری، توسعه بخشی و خوداتکایی گام‌های بسیار مهمی برای خودکفایی در بخش ساخت قطعات و کالای مورد نیاز صنایع گازی برداشته است.

وی بومی سازی تولیدات علمی را یکی از مهمترین سیاست‌های نظام صنعت دانست و گفت: بسیاری از قطعات، تجهیزات و سایر سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای صنعتی امروز به دست دانشگاهیان و افراد متخصص در داخل کشور تولید و انبوه سازی می شود.

پروین عنوان کرد: ساخت قطعات توربین در کشور بطور صد درصد ایرانی به‌عنوان یکی دیگر از دستاوردهای متخصصان کارآمد و توانمند داخلی در پالایشگاه گاز سرخون و قشم مورد بهره‌بری قرار گرفته است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.