تمدید چراغ‌ قرمز بورس در هفته گذشته

0 31


در هفته گذشته بازار سرمایه روند نزولی را تجربه کرد و شاخص از یک میلیون و ۹۸۹ هزار واحد به یک میلیون و ۹۷۳ هزار واحد رسید.

به گزارش ایسنا، بورس هفته جاری را با روند کاهشی سپری کرد و به غیر از روز دوشنبه در روزهای دیگر شاخص بورس و فرابورس نزولی بود.

شنبه (۲۱ مرداد ماه) شاخص بورس با ۴۷ هزار کاهش روی یک میلیون و ۹۸۹ هزار واحد ایستاد و روز بعد البته روند کاهشی شدت کمتری داشت و شاخص بورس کمتر از دو هزار واحد کاهش داشت.

تمدید چراغ‌ قرمز بورس در هفته گذشته

دوشنبه اما این روند معکوس شد. چرا که شاخص کل در بازار سرمایه حدود ۱۰ هزار واحد افزایش داشت و رقم یک میلیون و ۹۹۷ هزار واحد را به ثبت رساند.

نهایتا در دو روز بعد نیز با ادامه روند نزولی، این شاخص با حدود ۲۲ هزار واحد کاهش، روی یک میلیون و ۹۷۳ هزار واحد ایستاد.

فرابورس نیز همین روند را تجربه کرد و در روز نخست هفته جاری ۶۵۷ واحد کاهش داشت و رقم ۲۵ هزار و ۷۷۲ واحد را ثبت کرد. نهایتا تا پایان هفته ۳۵۲ واحد کاهش دیگر را هم تجربه کرد و روی ۲۵ هزار و ۴۲۰ واحد ایستاد.

در این میان به ترتیب نمادهایی مانند فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، سایپا، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و غیره بیشترین تکرار را در میان نمادهای شاخص و اثرگذار روی شاخص بورس گذاشتند که عمدتا سیر آن‌ها نزولی بود البته در روزهایی هم این شاخص‌ها روند مثبت رو افزایشی داشتند که در آن روزها شاخص بورس مثبت بود یا آنکه با شیب منفی کمتری مواجه شد.

بازار فرابورس نیز از این حیث رتبه‌های برتر خود را برای منفی شدن به نمادهایی از جمله سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پلیمر آریا ساسول، ایران خودرو دیزل، پتروشیمی تندگویان، مجتمع جهان فولاد سیرجان، فولاد هرمزگان جنوب، سرمایه گذاری مس سرچشمه و گروه انتخاب الکترونیک آرمان اشاره کرد که بیشترین تاثیر را روی شاخص فرابورس گذاشتند و عمدتا روند نزولی را تجربه کردند.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.