توسعه زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان “مهدی‌شهر” سمنان

0

[ad_1]

ایسنا/سمنان رئیس گروه سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از آغاز توسعه زیرساخت‌های گردشگری شهرستان مهدی‌شهر خبر داد.

مهدی قاسمی ۲۴ مردادماه ۱۴۰۲ با اعلام این خبر اظهار کرد: به‌منظور توسعه زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان مهدی‌شهر، عملیات کف سازی محور گردشگری حسینیه اعظم تا خانه تاریخی کیپور(خیل خان) آغاز شد.

رئیس اداره سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: این عملیات با اعتباری بالغ‌ بر ۵۷۰ میلیون تومان به‌منظور ایجاد زیرساخت گردشگری در شهر مهدی‌شهر در دست اقدام است.

 قاسمی به اهمیت توسعه زیرساخت های گردشگری در این شهرستان پرداخت و گفت: گردشگری یکی از پویاترین بخش‌های اقتصادی جهان به شمار می‌آید و توسعه زیرساخت در توسعه گردشگری پایدار نقش اساسی دارد.

 رئیس گروه سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تصریح کرد: شهرستان مهدیشهر به دلیل برخورداری از آب و هوای متبوع، وجود شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد، تعدد آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی و…از ظرفیت های بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است.
مهدی‌شهر که محلی‌ها آن را به سنگسر می‌شناسند، در ۱۵ کیلومتری شمال شهر سمنان واقع‌ شده و با قدمتی تاریخی و جاذبه‌های توریستی از شهرهای مهم گردشگری در استان سمنان است.
انتهای پیام

[ad_2]

Leave A Reply

Your email address will not be published.