توسعه همکاری‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی با مالزی

0 58در دیدار مسؤولان شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی با دستیار وزیر علوم مالزی بر توسعه همکاری‌های دوجانبه بین ایران و مالزی تاکید شد.

به گزارش ایسنا، عبدالرزاق احمد، دستیار وزیر علوم مالزی، طی این دیدار با فعالیت‌ها و برنامه‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی در ایران آشنا شد.

همچنین در این جلسه، دکتر اسدی‌فرد، مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی کشور با بیان تاریخچه‌ای از تشکیل شبکه آزمایشگاهی، سیاست‌ها و مدل فعالیت شبکه آزمایشگاهی را تشریح کرد.

مجتبی نسب، دبیر شبکه آزمایشگاهی نیز گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های شبکه آزمایشگاهی، چگونگی تعامل بین دبیرخانه شبکه و آزمایشگاه‌های عضو، سازوکار حمایت شبکه آزمایشگاهی از آزمایشگاه‌ها و همچنین حمایت‌های شبکه از دریافت کنندگان خدمات در قالب باشگاه مشتریان را ارائه کرد.

چگونگی سیاست‌گذاری و سازوکارهای حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش بنیان، از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه مشترک با دستیار وزیر علوم مالزی بود.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، عبدالرزاق احمد، دستیار وزیر علوم مالزی در این جلسه به اشتراک‌گذاری زیرساخت‌های آزمایشگاهی کشور و تسهیل دسترسی آنها برای پژوهشگران و صنعت و همچنین شیوه مدیریت انتقال دانش از مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی به صنعت و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان را موفقیتی بزرگ برای ایران دانست و گفت: برای برقراری ارتباط مستمر و فراهم‌سازی زمینه برای انتقال تجربه ایران به مالزی تلاش می‌کنم و پیگیری خواهم کرد تا همکاری‌های تخصصی در حوزه آزمایشگاهی بین دو کشور شکل بگیرد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.