تولید انبوه باتری‌های لیتیم سولفور حاوی گرافن

0 1شرکت لیتن از تولید انبوه باتری‌های لیتیم سولفور خود خبر داد که جایگزین خط تولید یون لیتیم پیشین این شرکت شده است.

به گزارش ایسنا، لیتن (Lyten) اعلام کرد که در تولید باتری‌ جدید خود از ۹۰ درصد ظرفیت فراتر رفته است. این شرکت تایید کرد که در تولید باتری‌های لیتیم سولفور، این خط تولید از کاتد سولفوری و آند فلز لیتیم استفاده می‌کند. در این خط تولید با استفاده از تجهیزات و فرآیندهای موجود که برای تولید باتری یون لیتیم استفاده می‌شد، برای تولید باتری لیتیم سولفور استفاده می‌شود. تبدیل خط تولید یون لیتیم به باتری لیتیم سولفور تنها ۶ هفته زمان نیاز داشت و با دو درصد کل سرمایه، انجام شد. این امر توانایی شرکت لیتن را در تبدیل ابرکارخانه یون لیتیم به لیتیم سولفور با حداقل زمان و هزینه نشان می‌دهد.

دن کوک، مدیرعامل شرکت لیتن می‌گوید: لیتن ثابت کرد که باتری لیتیم سولفور را می‌توان در قالب ساختار استوانه‌ای و کیسه‌ای استاندارد تولید کرد و همچنین می‌توان این خط تولید را خودکار کرد و این کار با همان تجهیزات و فرآیندهای باتری‌های یون لیتیم انجام می‌شود.

برخلاف باتری‌های لیتیوم یون معمولی، باتری‌های لیتیوم-سولفور با استفاده از گرافن که توسط لیتن تولید می‌شوند، از نیکل، کبالت یا منگنز استفاده نمی‌کنند که باعث کاهش اثرات زیست محیطی می‌شود. این باتری‌های جدید هزینه کمتر و اثرات زیست‌محیطی بسیار اندکی دارند. در این باتری‌ها، گرافن جایگزین ترکیباتی می‌شود که اثرات مخرب زیست‌محیطی دارند. لیتن ماده گرافنی سه‌بعدی را توسعه داده است که به طور قابل توجهی باتری‌های تجاری قابل شارژ را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، باتری‌های توسعه یافته با این فناوری، دما و ایمنی عملکرد استثنایی، چرخه عمر بیش از ۱۴۰۰ چرخه و کمترین میزان انتشار کربن را در بین باتری‌های موجود در بازار ارائه می‌کنند.

به نقل از ستاد نانو، لیتن یک شرکت مواد پیشرفته است که فناوری انقلابی باتری لیتیوم سولفور را برای استفاده در کاربردهای مختلف در خودرو، هوافضا، دفاع و بسیاری از بازارهای دیگر توسعه می‌دهد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.