جاده صدا می زند, ماشین برقی بیا

موتور الکتریکی آئودی ای-ترون جیتی آراس در حالت عادی 590 اسب بخار قدرت دارد، اما اگر این موتور را تقویت کنید، قدرت آن تا 637 اسب بخار افزایش پیدا میکند. شتاب صفر تا صد آئودی ای-ترون جیتی آراس برابر با 3.1 ثانیه است و حداکثر سرعت آن به 250 کیلومتر بر ساعت میرسد. حداکثر سرعت آن مشابه پورشه تایکان 4 اس و برابر با 250 کیلومتر بر ساعت است. شتاب صفر تا صد این خودرو 2.5 ثانیه است و حداکثر سرعت آن به 265 کیلومتر بر ساعت میرسد. حداکثر سرعت آن نیز 265 کیلومتر بر ساعت است. با چنین موتور قدرتمندی، تسلا مدل اس لانگ رنج میتوانید در مدت 3.1 ثانیه سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر بر ساعت برساند. همین که بگوییم قدرت موتور الکتریکی تسلا مدل اس لانگ رنج معادل 670 اسب بخار است، برای توصیف ویژگیهای شگفتانگیز این اتومبیل کافی به نظر میرسد. موتور این خودرو معادل 1020 اسب بخار قدرت تولید میکند که این موضوع آن را به یک موشک با چهار چرخ تبدیل کرده است! این خودرو 185 هزار دلار قیمت دارد و اگر میخواهید درباره قدرت موتور آن بدانید، باید بگوییم که نمونه معمولی 616 اسب بخار و مدل تقویت شده 750 اسب بخار نیرو تولید میکند.

موتور این خودرو 1080 اسب بخار قدرت دارد. حالا مدل ایکس پلد نمونهای پیشرفتهتر از همین خودرو است که با قدرت شگفتانگیز 1020 اسب بخار، در جادههای یکه تازی میکند. اگر دوست دارید در مورد آخرین مدل SUV که این شرکت تولید میکند بیشتر بدانید، با من در عظیم مدیا همراه باشید. عبارت Long Range در نام این مدل نیز دقیقا به همین موضوع اشاره میکند. این خودرو محصول مشترک دانشکدههای برق و مکانیک دانشگاه خواجه نصیر است،خودروی برقی دو سرنشین ایرانی در کیش تولید خواهد شد. به همین علت که این محصول در کشورما منحصر به فرد بود و وسیله نقلیه ای شبیه آن وجود نداشت. از جمله این امکانات می توان به: پخش صوتی، کمربند، صندلی های چرمی، چراغ های LED، فرمان هیدرولیک و غیره اشاره کرد که قطعا وجود هر یک از آنان بر روی قیمت نهایی وسیله مورد نظر شما تاثیر خواهد گذاشت. استفاده از سیستم صوتی همراه با پخش موسیقی و چراغ ها باعث می شود فرزند شما هیجان بیشتری داشته باشد و ماشین قابل شارژ او را جالب تر کند.

یک دستگاه پخش MP3 در داشبورد وجود دارد تا کودک شما هنگام گشت و گذار در اطراف بتواند آهنگ خود را پخش کند. این مدل پورشه میتواند طی 3.8 ثانیه، سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت برساند. همانطور که خواندید، یکی از مدلهای کمپانی تسلا، سریع ترین ماشین برقی جهان است؛ البته اشاره کردیم که سرعت برخی مدلهای خودروی ریماک نورا به بیش از 400 کیلومتر بر ساعت هم میرسد، اما انتخاب نهایی ما تسلا مدل اس پلد بود. در رتبه هفتم فهرست سریع ترین خودروی برقی جهان، نام یکی دیگر از مدلهای کمپانی پورشه دیده میشود. برای شارژ کامل باتری این ماشینها در انگلیس، بین ۳ تا ۴ یورو هزینه میشود و با استفاده از آنها، سالانه ۹۰۰ یورو (در مقایسه با ماشینهای بنزینی)، در هزینهها صرفهجویی خواهد شد. نکته جالب دیگر در مورد این مدل از تسلا آن است که با یک بار شارژ کامل باتری میتواند 665 کیلومتر را طی کند. شتاب صفر تا صد این خودرو 1.9 ثانیه است و حداکثر سرعت آن به 320 کیلومتر بر ساعت میرسد. شتاب صفر تا صد این خودرو 2.7 ثانیه است و حداکثر سرعت آن به 250 کیلومتر بر ساعت میرسد. با یک بار شارژ کامل باتری این خودرو میتوانید 500 کیلومتر با آن رانندگی کنید.

تسلا مدل اس پلد نمونهای کامل از یک خودروی برقی زیبا و قدرتمند است که در هیچ زمینهای نقص ندارد. خودروی پورشه تایکان 4 اس از برخی مدلهای تسلا که سرعت بیشتری دارند، گرانتر است! خودروی پورشه تایکان توربو اس، همانطور که از اسمش هم مشخص است، نسبت به تایکان توربو (بدون S) ویژگیهای به روزتری دارد. کمپانی لوسید که در کالیفرنیای آمریکا واقع شده، بهطور تخصصی روی تولید خودروهای الکتریکی تمرکز دارد. اولین خودروی ساخت این کمپانی با نام ایر (Air) طراحی و تولید شد و حالا یک نسخه جدیدتر از آن با نام دریم ادیشن معرفی شده است. این خودروی سوپر اسپرت جذاب که کمپانی ریماک واقع در کشور کرواسی آن را تولید کرده، یکی از سریع ترین ماشین های برقی جهان به شمار میرود. اما از ریماک نورا کروات که بگذریم، بهترین و سریع ترین ماشین برقی جهان به انتخاب ما، تسلا مدل اس پلد است. حتی برخی تصور می کنند که اندازه گیری ولتاژ در ترمینال های باتری می تواند ظرفیت باتری را به شما بدهد، اما این درست نیست و به همین راحتی مشخص نمی شود. علاقهمندان میتوانند این ماشین برقی را با پرداخت 170 هزار دلار در اختیار داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید