جلوگیری از نفوذ امواج الکترومغناطیس با نانو رنگ‌های ضد امواج

0 58محققان دانشگاه صنعتی شریف نانورنگ‌های ضد امواجی تولید کردند که مقاومت بالایی در برابر نفوذ امواج الکترومغناطیس از خود بروز می‌دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، با توجه به فراگیر شدن آلودگی امواج الکترومغناطیس در زندگی، این آلودگی به عنوان یکی از معضلات بشر در عصر حاضر تبدیل شده است. آنتن‌های مخابراتیBTS، تلفن‌های همراه و بی‌سیم و مودم‌های وای فای از منابع اصلی تولیدکننده‌ این امواج هستند. این امواج می‌توانند تأثیرات مخربی بر سلامت انسان و در برخی موارد ابتلا به سرطان را در پی داشته باشند.

از همین‌رو رنگ ضد امواج الکترومغناطیس نانویی در دنیا یکی از راهکارهای مفید و جذاب برای جلوگیری از ورود امواج آلوده به ساختمان است. در همین راستا  شرکت دانش‌بنیان سلامت سینا، یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی‌شریف، توانسته است برای اولین بار رنگ ضد امواج الکترومغناطیس نانویی را در داخل کشور به تولید صنعتی برساند.

رنگ ضد امواج الکترومغناطیس توانایی بالایی در تضعیف امواج الکترومغناطیس همراه با مشخصات فیزیکی خوب و سازگار با محیط‌زیست دارد. همچنین قیمت مناسب، این محصول را به گزینه‌ای ایده‌آل برای محافظت ساختمان در برابر امواج الکترومغناطیس تبدیل کرده است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.