جهاددانشگاهی برنامه‌های خوبی برای حمایت از نخبگان دارد/لزوم حمایت از جهاد در برنامه هفتم توسعه

0 72عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: جهاددانشگاهی برنامه‌ریزی خوبی برای حمایت از نخبگان و هدایت آنها در جهت کمک به تشکل‌های دانش‌بنیان دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر کیومرث سرمدی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با ارزیابی مثبت از دستاوردهای 43 ساله جهاد دانشگاهی بیان کرد: اگر بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری را به‌عنوان الگو، مدنظر قرار دهیم، نگاه و توجه به جوانان و به‌ویژه جوانان نخبه و صاحب فکر ازجمله اهداف مهم برای جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: همواره دشمنان و استکبار در توطئه‌هایشان نه‌فقط نسبت به ایران بلکه نسبت به جوامع دیگر دو هدف را مدنظر قرار می‌دهند تا حد امکان بتوانند با ایجاد جاذبه‌های آن‌چنانی جوانان خلاق، باسواد و نخبه را مجبور به مهاجرت و جذب کنند و از طریق بسته‌های فرهنگی مخرب و شبیخون فرهنگی که دارند جوانان را مورد هدف قرار دهند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نهادهایی مانند جهاد دانشگاهی محور خوبی هستند و برنامه‌ریزی خوبی در جهت حمایت از نخبگان و هدایت آنها و به‌نوعی کمک به تشکل‌های دانش‌بنیان دارند.

دکتر سرمدی عنوان کرد: برای رسیدن به اهداف سالی که تحت عنوان «رشد تولید و مهار تورم» مورد تأکید مقام معظم رهبری قرارگرفته است باید به نحوی حرکت کنیم که مردم این دستاوردها را احساس کنند و بر این اساس نقش جهاد دانشگاهی بسیار مهم و مؤثر است.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی، وی تأکید کرد: ان‌شاءالله در سایه مقررات جدید و حمایت‌های مجلس و دولت و دیده شدن اهداف این نهاد در برنامه هفتم توسعه بتوانیم فتح قله‌های پیشرفت توسط جهاد دانشگاهی را بیشتر شاهد باشیم.

اتتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.